Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Podlaskie

Wyniki matur 2016 w województwie podlaskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Białystok

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Podlaskie

Język polski

Śr. wynik 58%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 58%

Zdawalność 85%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Podlaskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 95%
Język białoruski 70% 99%
Język francuski 74% 100%
Język hiszpański 75% 88%
Język niemiecki 71% 99%
Język polski 58% 97%
Język rosyjski 67% 97%
Język włoski 92% 100%
Matematyka 58% 85%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Podlaskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język francuski 62%
Język hiszpański 63%
Język łaciński 49%
Język niemiecki 57%
Język polski 57%
Język rosyjski 55%
Język włoski 80%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36%
Chemia 41%
Filozofia 53%
Fizyka 40%
Geografia 39%
Historia 46%
Historia muzyki 45%
Historia sztuki 45%
Informatyka 41%
Matematyka 31%
WOS 29%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
augustowski 55% 98% 57% 91% 71.9% 99%
białostocki 54.5% 96% 40.9% 74% 56.4% 91%
Białystok 58.4% 98% 62.3% 91% 75.4% 98%
bielski 51.4% 98% 50% 80% 66.1% 95%
grajewski 58.4% 98% 53.8% 87% 67.5% 97%
hajnowski 49.9% 92% 49.7% 81% 69.9% 96%
kolneński 57.8% 98% 54.6% 86% 63.1% 96%
Łomża 63% 99% 58.4% 88% 67.9% 95%
łomżyński 52.3% 100% 40.6% 71% 49% 84%
moniecki 56% 95% 50.1% 78% 67.7% 96%
sejneński 61.2% 97% 56.1% 90% 71.3% 96%
siemiatycki 53.7% 95% 53.1% 87% 70.1% 97%
sokólski 53.6% 98% 47.8% 77% 67.9% 95%
suwalski 61.2% 100% 30.1% 68% 44.4% 93%
Suwałki 56.9% 96% 59.3% 87% 71.7% 97%
wysokomazowiecki 55.7% 96% 57.5% 93% 65.7% 95%
zambrowski 60.6% 97% 55.2% 85% 69% 95%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie podlaskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łomża 72.2%100% 83.2%99.4% 90.6%100%
🥈 II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 66.3%100% 84.8%99.6% 93.2%100%
🥉 I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 65%100% 85.9%99.6% 92.4%100%
4. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej - Suwałki 67.6%100% 78%100% 89.2%100%
5. II Liceum im. Marii Konopnickiej - Łomża 72.1%100% 78.4%99.4% 84.1%100%
6. VI Liceum im. Króla Zygmunta Augusta - Białystok 67.6%100% 78.4%100% 88.4%100%
7. IV Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Białystok 70.3%99.7% 72.8%98% 85.2%100%
8. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego - Suwałki 64.6%98.1% 78%100% 84%100%
9. III Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Białystok 59.7%99.5% 77.9%100% 87.4%100%
10. I Liceum im. Grzegorza Piramowicza - Augustów 66.7%100% 73.7%100% 82.5%100%
11. Liceum z Tewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca - Puńsk 70.2%100% 63.3%97.1% 87.7%100%
12. Technikum Elektryczne - Białystok 56.7%99.5% 77.9%100% 83.2%98.5%
13. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Grajewo 68.7%100% 68.7%95.5% 79.5%98.9%
14. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Zambrów 67.7%100% 67.1%94% 81.8%100%
15. XI Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Białystok 65.9%100% 66.3%98.7% 79.7%100%
16. Liceum im. Króla Kazimierza Jagiellończyka - Wysokie Mazowieckie 62.7%99.3% 67.7%96.1% 76.3%100%
17. II Liceum im. gen. Zygmunta Podhorskiego - Suwałki 59.9%96.3% 71.5%98.5% 74.5%99.2%
18. II Liceum z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza - Bielsk Podlaski 56%97.7% 66.1%95.5% 83.2%100%
19. Liceum im. ks. Jerzego Popiełuszki - Suchowola 63.5%100% 65.7%91.3% 75.5%100%
20. Liceum im. Cypriana Norwida - Mońki 63.9%98.9% 60.2%87.8% 77.6%100%
21. II Liceum - Hajnówka 56.7%98.1% 62.6%90.6% 81.9%98.2%
22. Liceum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego - Drohiczyn 58.8%97.1% 62.1%85.3% 79.4%96%
23. VIII Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Białystok 59.7%100% 61.5%96.7% 77.5%99.1%
24. Katolickie Liceum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Łomża 64.4%100% 58.7%94.1% 75%98.5%
25. II Liceum im. Polonii i Polaków na Świecie - Augustów 60.2%100% 61.2%98.7% 74.5%100%
26. III Liceum im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK - Łomża 66.3%100% 61%95.1% 67.7%97.9%
27. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Sokółka 57.5%100% 59%92.9% 77.4%96%
28. II Liceum - Zambrów 62.5%100% 60.5%91.5% 67.2%93.8%
29. Liceum - Czyżew 61.3%95.8% 52.1%91.7% 76.7%100%
30. I Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Bielsk Podlaski 56.2%100% 58.8%88.9% 73.8%97.3%
31. V Liceum im. Jana III Sobieskiego - Białystok 59.9%100% 55.5%93.2% 70.1%98.9%
32. Liceum - Szczuczyn 58.4%90.9% 50.2%72.7% 76.2%100%
33. Technikum Handlowo-Ekonomiczne - Białystok 59.8%98.1% 59.4%94.4% 63%94.7%
34. Liceum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Ciechanowiec 55.2%91.8% 64.8%96.5% 61.8%84.7%
35. Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego - Augustów 49.7%100% 59%91.9% 72.9%97.8%
36. Liceum - Dąbrowa Białostocka 56%100% 50.6%75.8% 75%98.3%
37. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Łapy 61.9%97.7% 56%88.6% 63.5%95.3%
38. Technikum - Michałowo 59.2%100% 32%60% 87%100%
39. Technikum - Grajewo 54.3%96.9% 57.6%95.3% 65.8%95.1%
40. Technikum Budowlano - Geodezyjne - Białystok 51.3%96.9% 57%85.8% 67.9%97.6%
41. VI Liceum - Łomża 62.5%98.6% 49.6%84.5% 62.3%97.2%
42. Technikum nr 5 - Łomża 55.2%98% 59.1%93.9% 58.7%87%
43. II Liceum - Grajewo 55.3%100% 51.3%91.8% 66.2%97.5%
44. Technikum nr 1 - Zambrów 53.4%100% 53.2%86.8% 66.1%94.3%
45. Technikum Mechaniczne - Białystok 56.5%96.4% 56.3%95.7% 59.5%94.3%
46. XIV Liceum im. Ryszarda Kaczorowskiego - Białystok 52.9%96.8% 47.9%89.2% 67.9%96.1%
47. Technikum nr 4 - Suwałki 53.3%92.1% 46%69.7% 68.6%98.7%
48. Technikum nr 3 - Suwałki 49.4%90.7% 54.1%86.1% 62.7%95.1%
49. I Liceum im. Marii Curie Skłodowskiej - Hajnówka 51.7%94.2% 42.3%76.9% 70.6%100%
50. Liceum - Jedwabne 52.3%100% 45%68.8% 63.8%100%