Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Podkarpackie

Wyniki matur 2023 w województwie podkarpackim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Rzeszów

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Podkarpackie

Język polski

Śr. wynik 66%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 72%

Zdawalność 94%

Język angielski

Śr. wynik 82%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Podkarpackie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 82% 98%
Język niemiecki 72% 97%
Język polski 66% 98%
Matematyka 72% 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Podkarpackie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 65%
Język francuski 56%
Język niemiecki 56%
Język polski 52%
Język rosyjski 64%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 47%
Chemia 48%
Filozofia 39%
Fizyka 44%
Geografia 50%
Historia 44%
Historia sztuki 43%
Informatyka 39%
Matematyka 51%
WOS 41%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
bieszczadzki 66.39% 100% 76.07% 100% 80.6% 96.15%
brzozowski 59.97% 98.44% 67.52% 92.71% 77.39% 94.24%
dębicki 68.26% 98.41% 73.84% 93.84% 84.14% 98.4%
jarosławski 66.67% 99.79% 69.54% 94.26% 80.62% 98.3%
jasielski 67.25% 99.08% 69.26% 92.17% 82.47% 97.43%
kolbuszowski 69.03% 100% 75.34% 99.03% 83.45% 100%
krośnieński 54.48% 96.57% 49.65% 76.47% 65.53% 88.44%
Krosno 63.98% 98.57% 72.19% 93.69% 81.01% 96.23%
leski 68.53% 100% 61.03% 94.12% 76.38% 100%
leżajski 67.06% 97.41% 73.51% 96.12% 80.77% 96.44%
lubaczowski 61.2% 95.32% 59.86% 84.8% 77.63% 95.32%
łańcucki 65.27% 99.36% 67.69% 94.59% 77.46% 96.81%
mielecki 69.64% 99.1% 73.89% 96.94% 84.29% 98.72%
niżański 59.94% 95.21% 69.77% 95.89% 78.58% 97.18%
przemyski 56.09% 96.88% 50.88% 84.38% 64.42% 87.1%
Przemyśl 65.54% 95.23% 71.64% 93.78% 83.58% 98.07%
przeworski 62.1% 96.17% 60.41% 85.79% 69.38% 91.67%
ropczycko-sędziszowski 66.77% 96.64% 67.88% 89.92% 79.56% 94.94%
Rzeszów 69.12% 99.19% 77.62% 97.63% 87.25% 98.93%
rzeszowski 58.62% 94.06% 58.19% 88.45% 71.86% 92.05%
sanocki 72.25% 99.42% 77.99% 98.55% 86.15% 99.7%
stalowowolski 63.1% 97.78% 72.4% 95.56% 82.08% 98.49%
strzyżowski 71.71% 98.84% 81.83% 98.84% 84.36% 97.65%
Tarnobrzeg 62.29% 97.11% 72.25% 93.73% 80.03% 96.55%
tarnobrzeski 59.54% 90.38% 74.27% 92.31% 81.88% 100%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie podkarpackim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego - Tarnobrzeg 73.13%100% 95.71%100% 97.04%100%
🥈 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 75.1%100% 92.08%100% 95.96%100%
🥉 Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka - Rzeszów 78.16%100% 86.52%100% 97.2%100%
4. Publiczne Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek - Rzeszów 77.2%99.44% 87.78%100% 94.2%100%
5. IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 75.44%100% 89.48%100% 93.9%100%
6. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika - Krosno 72.27%100% 89.08%99.52% 93.95%99.51%
7. II Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Dębica 72.28%99.39% 88.61%98.78% 94.02%100%
8. IV Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II - Jasło 69.88%100% 91.97%100% 92.35%97.06%
9. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Mielec 73.62%98.94% 84.75%100% 93.45%100%
10. IX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Rzeszów 71.69%100% 84.06%100% 95.29%100%
11. Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia - Tarnobrzeg 74.3%100% 83.61%100% 92.88%100%
12. Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 67.94%100% 88.07%100% 91.93%100%
13. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Przemyśl 73.18%99.48% 82.52%98.45% 90.56%100%
14. Publiczne Katolickie Liceum im. Anny Jenke - Jarosław 72.87%100% 84.62%100% 88.36%100%
15. I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 71.77%100% 82.26%100% 90.89%100%
16. I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Sanok 73.94%100% 80.9%98.9% 89.58%100%
17. Samorządowe Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Stalowa Wola 70.71%100% 83.75%98.9% 88.15%99.44%
18. Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II Stopnia - Przemyśl 69.4%100% 83.8%100% 89.1%100%
19. Liceum Sióstr Pijarek im. Pauli Montal - Rzeszów 73.71%100% 85.29%100% 83%100%
20. Liceum im. Adama Mickiewicza - Strzyżów 72.38%100% 82.53%100% 84.36%97.65%
21. I Liceum im. Króla Stanisława Leszczyńskiego - Jasło 70.67%100% 74.84%97.58% 89.4%100%
22. I Liceum im. Stanisława Konarskiego - Mielec 71.17%99% 78.32%99% 85.17%98.99%
23. II Liceum im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego - Jasło 72.08%100% 75.77%98.32% 86.67%99.16%
24. II Liceum im. Konstytucji 3 Maja - Krosno 64.39%99.44% 79.91%98.89% 87.29%99.44%
25. Liceum - Grębów 58.08%92.31% 89.38%100% 83.54%100%
26. Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Boguchwała 67.65%98.41% 74.02%96.83% 89.19%98.41%
27. Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Ropczyce 72.33%98.25% 74.86%97.37% 83.4%98.23%
28. VI Liceum - Rzeszów 70.25%99.2% 72.67%99.2% 85.65%100%
29. Liceum im. Janka Bytnara - Kolbuszowa 69.03%100% 75.34%99.03% 83.45%100%
30. II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Sanok 70.37%98.77% 74.75%98.16% 82.32%99.37%
31. I Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Łańcut 66.49%100% 75.17%97.32% 85.14%99.33%
32. Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Stalowa Wola 62.94%99.02% 77.12%99.02% 86.69%100%
33. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 65.68%100% 74.28%98.73% 86.14%98.73%
34. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Jarosław 67.92%99.49% 72.07%97.47% 85.77%99.49%
35. II Liceum - Jarosław 68.32%100% 73.97%95.52% 83.28%100%
36. Szkoła Muzyczna II Stopnia - Rzeszów 66.96%100% 72.22%100% 84.39%100%
37. I Liceum im. Króla Władysława Jagiełły - Dębica 69.54%98.75% 71.39%96.88% 82.61%99.38%
38. III Liceum - Dębica 67.73%99.08% 73.21%96.33% 82.23%99.07%
39. Liceum - Ustrzyki Dolne 66.39%100% 76.07%100% 80.6%96.15%
40. Liceum nr 1 - Leżajsk 67.32%97.79% 73.52%95.96% 82.11%96.69%
41. II Liceum im. prof. Kazimierza Morawskiego - Przemyśl 65.67%98.65% 71.69%95.27% 84.22%97.86%
42. Liceum im. Mikołaja Kopernika - Tarnobrzeg 63.33%97.64% 74.42%95.75% 82.66%97.62%
43. Liceum im. Stefana Czarnieckiego - Nisko 62.64%96.46% 75.28%100% 82.04%98.23%
44. Katolickie Liceum im. św. Jana Pawła II - Tarnobrzeg 71.31%100% 69.77%92.31% 78.27%100%
45. I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego - Brzozów 62.63%99.36% 72.53%96.79% 82.53%97.44%
46. Liceum - Zaklików 62.58%100% 78.42%100% 75.73%100%
47. Społeczne Liceum - Rzeszów 50.19%93.75% 78.56%100% 87.25%100%
48. Liceum im. ks. Piotra Skargi - Sędziszów Małopolski 64.34%99.07% 67.26%92.52% 80.79%96.26%
49. III Liceum - Krosno 63.34%98.28% 66.35%95.69% 81.33%99.12%
50. I Liceum - Nowa Sarzyna 65.16%94.59% 73.43%97.3% 70.92%94.59%