Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 | woj. Podkarpackie

Wyniki matur 2018 w województwie podkarpackim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Rzeszów

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015 - woj. Podkarpackie

Język polski

Śr. wynik 52%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 57%

Zdawalność 84%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Podkarpackie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 96%
Język francuski 80% 100%
Język hiszpański 77% 100%
Język niemiecki 59% 93%
Język polski 52% 96%
Język rosyjski 59% 89%
Język ukraiński 78% 100%
Język włoski 84% 100%
Matematyka 57% 84%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 woj. Podkarpackie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 55%
Język francuski 61%
Język hiszpański 60%
Język łaciński 52%
Język niemiecki 50%
Język polski 45%
Język rosyjski 79%
Język ukraiński 85%
Język włoski 73%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 32%
Chemia 39%
Filozofia 33%
Fizyka 33%
Geografia 30%
Historia 29%
Historia muzyki 47%
Historia sztuki 36%
Informatyka 29%
Matematyka 29%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Rzeszów 56% 98% 63% 90% 78% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w województwie podkarpackim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 67%100% 84%100% 93%100%
🥈 IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 56%100% 81%98% 89%100%
🥉 Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 62%100% 72%100% 88%100%
4. I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 59%99% 70%98% 87%100%
5. Technikum nr 6 - Rzeszów 56%100% 67%99% 81%97%
6. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 54%99% 67%98% 83%100%
7. VI Liceum - Rzeszów 62%100% 61%95% 80%100%
8. Technikum nr 7 - Rzeszów 57%100% 67%94% 72%96%
9. Technikum nr 12 - Rzeszów 47%100% 61%89% 69%100%
10. Technikum nr 9 - Rzeszów 52%97% 54%93% 69%97%
11. Technikum nr 10 - Rzeszów 57%100% 46%82% 67%98%
12. Technikum nr 8 - Rzeszów 49%97% 46%76% 68%97%
13. Technikum nr 5 - Rzeszów 53%94% 45%69% 65%95%
14. Technikum nr 2 - Rzeszów 47%100% 51%90% 64%94%
15. Technikum nr 1 - Rzeszów 58%100% 44%83% 60%95%
16. Technikum nr 11 - Rzeszów 50%96% 49%88% 62%96%
17. VIII Liceum - Rzeszów 51%100% 49%82% 59%92%
18. VII Liceum - Rzeszów 46%95% 38%75% 75%100%
19. XIV Liceum - Rzeszów 42%100% 41%78% 67%100%
20. V Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Rzeszów 46%99% 43%73% 60%99%
21. Technikum nr 13 - Rzeszów 53%100% 34%50% 59%96%
22. Technikum nr 4 - Rzeszów 47%97% 41%74% 58%92%
23. X Liceum - Rzeszów 44%100% 36%83% 51%91%
24. Technikum ZDZ - Rzeszów 44%100% 31%33% 44%71%