Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Podkarpackie

Wyniki matur 2017 w województwie podkarpackim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Rzeszów

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Podkarpackie

Język polski

Śr. wynik 54%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 82%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Podkarpackie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 92%
Język francuski 75% 97%
Język hiszpański 74% 95%
Język niemiecki 61% 94%
Język polski 54% 96%
Język rosyjski 62% 82%
Język ukraiński 81% 100%
Język włoski 82% 100%
Matematyka 55% 82%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Podkarpackie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język francuski 56%
Język hiszpański 57%
Język łaciński 40%
Język niemiecki 52%
Język polski 44%
Język rosyjski 81%
Język ukraiński 69%
Język włoski 66%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 38%
Chemia 39%
Filozofia 40%
Fizyka 37%
Geografia 28%
Historia 30%
Historia muzyki 35%
Historia sztuki 41%
Informatyka 27%
Matematyka 38%
WOS 25%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Rzeszów 56% 98% 61% 91% 74% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie podkarpackim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 77%100% 80%100% 91%100%
🥈 IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 67%100% 82%99% 89%100%
🥉 III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 73%100% 71%100% 83%100%
4. I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 65%100% 67%96% 88%100%
5. Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 68%100% 67%100% 83%100%
6. VI Liceum - Rzeszów 68%100% 60%98% 77%100%
7. Technikum nr 12 - Rzeszów 63%100% 65%100% 70%100%
8. Technikum nr 6 - Rzeszów 60%100% 62%95% 71%97%
9. Technikum nr 7 - Rzeszów 58%100% 60%98% 66%99%
10. Technikum nr 8 - Rzeszów 59%100% 56%90% 67%97%
11. Technikum nr 2 - Rzeszów 61%100% 52%91% 62%91%
12. Technikum nr 5 - Rzeszów 58%99% 52%86% 61%96%
13. Technikum nr 1 - Rzeszów 56%100% 53%85% 60%96%
14. VIII Liceum - Rzeszów 64%98% 41%65% 61%94%
15. VII Liceum - Rzeszów 54%100% 44%86% 67%97%
16. Technikum nr 9 - Rzeszów 51%96% 45%81% 66%95%
17. V Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Rzeszów 55%99% 43%74% 59%94%
18. XIV Liceum - Rzeszów 57%100% 43%80% 54%91%
19. Technikum nr 13 - Rzeszów 55%100% 35%58% 58%99%
20. X Liceum - Rzeszów 53%100% 36%57% 58%93%
21. Technikum nr 4 - Rzeszów 56%99% 35%54% 55%88%
22. Technikum ZDZ - Rzeszów 55%96% 33%48% 45%84%
23. Technikum nr 10 - Rzeszów 51%100% 34%62% 45%100%
24. Technikum nr 11 - Rzeszów 51%100% 34%62% 45%100%