Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 | woj. Podkarpackie

Wyniki matur 2020 w województwie podkarpackim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Rzeszów

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015 - woj. Podkarpackie

Język polski

Śr. wynik 52%

Zdawalność 91%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 82%

Język angielski

Śr. wynik 69%

Zdawalność 91%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Podkarpackie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 69% 91%
Język francuski 78% 96%
Język hiszpański 77% 100%
Język niemiecki 52% 85%
Język polski 52% 91%
Język rosyjski 72% 90%
Język ukraiński 79% 100%
Język włoski 89% 100%
Matematyka 54% 82%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 woj. Podkarpackie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 52%
Język francuski 54%
Język hiszpański 63%
Język łaciński 51%
Język niemiecki 57%
Język polski 58%
Język rosyjski 78%
Język ukraiński 45%
Język włoski 76%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 37%
Filozofia 31%
Fizyka 33%
Geografia 19%
Historia 31%
Historia muzyki 53%
Historia sztuki 39%
Informatyka 24%
Matematyka 34%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Rzeszów 56.2% 95% 58.9% 90% 74.14% 96%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w województwie podkarpackim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 74%100% 82%100% 94%100%
🥈 I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 69%100% 71%100% 89%100%
🥉 IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 65%100% 76%100% 88%100%
4. IX Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Rzeszów 61%100% 76%98% 92%100%
5. Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 62%100% 72%100% 87%100%
6. Technikum nr 6 - Rzeszów 56%99% 64%99% 79%98%
7. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 62%100% 62%99% 75%100%
8. VI Liceum - Rzeszów 55%99% 56%97% 72%99%
9. Technikum nr 7 - Rzeszów 51%99% 57%97% 67%98%
10. Technikum nr 5 - Rzeszów 50%94% 51%87% 65%93%
11. VIII Liceum - Rzeszów 50%88% 43%83% 71%95%
12. Technikum nr 8 - Rzeszów 49%96% 46%87% 68%96%
13. Technikum nr 1 - Rzeszów 47%85% 50%81% 62%90%
14. XII Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Rzeszów 39%86% 33%71% 86%100%
15. Technikum nr 9 - Rzeszów 43%86% 47%82% 67%95%
16. VII Liceum - Rzeszów 54%100% 45%100% 57%100%
17. Technikum nr 2 - Rzeszów 47%94% 48%87% 61%94%
18. Liceum Mistrzostwa Sportowego Resovia - Rzeszów 40%93% 50%93% 63%100%
19. Technikum nr 10 - Rzeszów 50%89% 44%75% 57%89%
20. V Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Rzeszów 47%89% 43%74% 61%92%
21. XIV Liceum - Rzeszów 48%92% 44%77% 55%85%
22. Technikum nr 12 - Rzeszów 43%88% 45%79% 59%93%
23. Technikum nr 13 - Rzeszów 51%95% 35%64% 60%90%
24. Technikum nr 4 - Rzeszów 41%88% 38%69% 55%82%
25. Technikum nr 11 - Rzeszów 44%88% 39%68% 50%88%
26. Technikum ZDZ - Rzeszów 32%79% 33%71% 58%96%
27. X Liceum - Rzeszów 29%61% 31%56% 49%61%