Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 | woj. Podkarpackie

Wyniki matur 2019 w województwie podkarpackim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Rzeszów

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015 - woj. Podkarpackie

Język polski

Śr. wynik 49%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 60%

Zdawalność 87%

Język angielski

Śr. wynik 70%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Podkarpackie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 70% 93%
Język francuski 78% 100%
Język hiszpański 82% 100%
Język niemiecki 59% 88%
Język polski 49% 94%
Język rosyjski 78% 100%
Język ukraiński 81% 100%
Język włoski 86% 100%
Matematyka 60% 87%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 woj. Podkarpackie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 52%
Język francuski 62%
Język hiszpański 62%
Język łaciński 34%
Język niemiecki 52%
Język polski 53%
Język rosyjski 74%
Język ukraiński 41%
Język włoski 72%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 33%
Chemia 39%
Filozofia 36%
Fizyka 40%
Geografia 27%
Historia 34%
Historia muzyki 42%
Historia sztuki 42%
Informatyka 33%
Matematyka 37%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Rzeszów 52% 98% 66% 94% 76% 97%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w województwie podkarpackim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 63%100% 87%100% 94%100%
🥈 IV Liceum im. Mikołaja Kopernika - Rzeszów 60%100% 82%99% 90%100%
🥉 I Liceum im. ks. Stanisława Konarskiego - Rzeszów 56%98% 76%99% 88%100%
4. Akademickie Liceum Ogólnokształcące - Rzeszów 47%99% 80%100% 90%100%
5. Technikum nr 6 - Rzeszów 57%100% 72%98% 79%97%
6. III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Rzeszów 51%98% 66%98% 78%100%
7. VI Liceum - Rzeszów 53%98% 64%99% 76%99%
8. Technikum nr 7 - Rzeszów 55%100% 69%94% 67%96%
9. Technikum nr 5 - Rzeszów 56%100% 56%88% 65%96%
10. Technikum nr 10 - Rzeszów 54%100% 51%84% 66%96%
11. Technikum nr 11 - Rzeszów 50%98% 55%95% 60%97%
12. Technikum nr 13 - Rzeszów 45%100% 42%71% 77%100%
13. VIII Liceum - Rzeszów 40%87% 55%95% 69%95%
14. Technikum nr 2 - Rzeszów 45%91% 58%94% 61%93%
15. Technikum nr 1 - Rzeszów 51%100% 57%90% 56%83%
16. Technikum nr 12 - Rzeszów 44%94% 61%94% 58%94%
17. Technikum nr 8 - Rzeszów 35%86% 53%93% 69%93%
18. Liceum Mistrzostwa Sportowego Resovia - Rzeszów 41%95% 58%80% 58%89%
19. Technikum nr 9 - Rzeszów 38%92% 52%90% 66%97%
20. V Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Rzeszów 45%97% 47%80% 60%95%
21. VII Liceum - Rzeszów 40%96% 47%86% 62%93%
22. XII Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Rzeszów 52%100% 40%75% 57%88%
23. XIV Liceum - Rzeszów 29%70% 52%95% 62%84%
24. Technikum nr 4 - Rzeszów 42%90% 45%74% 54%83%
25. Technikum ZDZ - Rzeszów 33%76% 36%55% 53%90%
26. X Liceum - Rzeszów 31%78% 33%57% 50%76%