Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 | woj. Śląskie

Wyniki matur 2016 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Katowice

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015 - woj. Śląskie

Język polski

Śr. wynik 61%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 55%

Zdawalność 82%

Język angielski

Śr. wynik 72%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Śląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72% 95%
Język francuski 79% 98%
Język hiszpański 84% 96%
Język niemiecki 73% 99%
Język polski 61% 98%
Język rosyjski 64% 94%
Język włoski 74% 95%
Matematyka 55% 82%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 woj. Śląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 54%
Język francuski 67%
Język hiszpański 59%
Język łaciński 28%
Język niemiecki 56%
Język polski 62%
Język rosyjski 59%
Język włoski 63%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36%
Chemia 37%
Filozofia 51%
Fizyka 40%
Geografia 39%
Historia 41%
Historia muzyki 58%
Historia sztuki 41%
Informatyka 39%
Matematyka 27%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
będziński 59.09% 99.07% 50.08% 77.8% 70.26% 94.12%
bielski 60.37% 98.73% 53.03% 85.08% 72.46% 96.75%
Bielsko-Biała 63.97% 98.97% 57.53% 83.86% 76.72% 96.38%
bieruńsko-lędziński 58.63% 99.35% 52.05% 83.17% 62.84% 92.11%
Bytom 66% 99.42% 51.14% 76.28% 72.12% 95.56%
Chorzów 61.73% 98.02% 52.6% 79.01% 73.18% 95.32%
cieszyński 62.58% 98.87% 57.77% 86.43% 74.84% 97.28%
Częstochowa 59.56% 98.4% 54.53% 82.43% 71.26% 94.78%
częstochowski 56.47% 98.68% 44.88% 73.68% 59.03% 91.67%
Dąbrowa Górnicza 60.15% 99% 55.77% 83.5% 71.85% 94.36%
Gliwice 60.55% 97.34% 59.26% 85.71% 75.16% 95.46%
gliwicki 59.03% 99.6% 47.9% 80% 69.35% 96.97%
Jastrzębie-Zdrój 58.6% 97.46% 53.05% 80.69% 72.01% 94.93%
Jaworzno 60.32% 97.87% 51.88% 77.3% 70.46% 94.92%
Katowice 64.07% 98.75% 58.3% 82.73% 76.55% 95.67%
kłobucki 59.45% 99.34% 49.94% 80.98% 60.41% 93.57%
lubliniecki 54.13% 95.52% 56.46% 84.59% 73.68% 94.17%
mikołowski 58.93% 97.38% 54.37% 83.06% 72.17% 95.04%
Mysłowice 61.01% 99.16% 52.03% 79.27% 68.69% 93.64%
myszkowski 55.5% 95.78% 58.68% 81.33% 68.77% 91.96%
Piekary Śląskie 58.62% 97.95% 45.12% 75.38% 67.53% 91.15%
pszczyński 69.99% 99.5% 60.08% 87.21% 71.2% 95.5%
raciborski 55.12% 97.53% 55.68% 79.69% 73.4% 94.55%
Ruda Śląska 61.39% 99.07% 54.52% 83.58% 71% 96.18%
rybnicki 50.63% 92.75% 34.17% 47.83% 57.83% 94.12%
Rybnik 58.86% 97.01% 56.09% 80.31% 72.6% 94.09%
Siemianowice Śląskie 53.73% 97.92% 37.5% 63.02% 66.71% 92.86%
Sosnowiec 58.94% 98.13% 52.57% 78.02% 71.45% 92.78%
Świętochłowice 68.93% 99.27% 55.82% 85.4% 76.9% 97.73%
tarnogórski 61.1% 98.88% 52.34% 79.07% 72.1% 94.53%
Tychy 59.01% 97.76% 53.92% 81.88% 72.77% 95.44%
wodzisławski 58.94% 99.4% 57.61% 88.91% 70.85% 95.95%
Zabrze 58.73% 97.95% 54.65% 81.92% 73.83% 95.61%
zawierciański 58.4% 97.38% 50.88% 74.97% 66.99% 92.16%
Żory 57.67% 98.68% 50.49% 79.47% 68.3% 92.9%
żywiecki 62.54% 99.33% 54.56% 83.64% 66.93% 94.98%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w województwie śląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum - Bielsko-Biała 69%100% 93%100% 97%100%
🥈 III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 79%100% 84%100% 94%100%
🥉 I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 72%100% 88%100% 94%100%
4. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 73%100% 87%100% 93%100%
5. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 73%100% 86%100% 94%100%
6. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 71%100% 85%100% 95%100%
7. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik 71%99.5% 87%100% 93%100%
8. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów 80%100% 76%99.2% 91%100%
9. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Pszczyna 78%100% 80%100% 89%100%
10. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze 71%100% 81%100% 95%100%
11. I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy 70%100% 81%99.2% 93%100%
12. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 70%100% 82%100% 92%100%
13. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 70%100% 77%100% 92%100%
14. I Liceum im. Antoniego Osuchowskiego - Cieszyn 72%100% 78%99.3% 89%100%
15. I Liceum im. Jana Smolenia - Bytom 76%100% 76%100% 87%99.3%
16. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik 67%99.5% 80%100% 92%100%
17. IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec 66%100% 81%100% 92%100%
18. I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice 72%99.3% 77%100% 88%100%
19. II Liceum im. Stanisława Staszica - Tarnowskie Góry 71%100% 78%98.8% 87%98.7%
20. II Liceum im. Czesława Miłosza - Jaworzno 71%100% 78%100% 85%100%
21. II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa 70%100% 76%98.9% 88%100%
22. IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa 70%100% 77%99.2% 87%100%
23. Liceum Sióstr Urszulanek UR - Rybnik 69%100% 77%96.6% 88%100%
24. III Liceum im. Stefana Batorego - Chorzów 71%100% 69%99.3% 88%100%
25. I Liceum im prof. Zbigniewa Religi - Zabrze 67%100% 72%99.1% 89%99%
26. IV Liceum im. Bolesława Chrobrego - Bytom 75%100% 68%97.8% 85%99.4%
27. II Liceum im. Heleny Malczewskiej - Zawiercie 67%100% 74%99.4% 86%99.3%
28. IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Częstochowa 66%100% 75%98.3% 86%99.1%
29. IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Bielsko-Biała 70%100% 71%98.9% 86%100%
30. I Liceum im. Karola Miarki - Mikołów 68%99.5% 72%99% 86%100%
31. II Liceum im. Walerego Wróblewskiego - Gliwice 69%99.3% 68%97.8% 88%99.2%
32. II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida - Tychy 69%100% 71%99.1% 84%100%
33. VI Liceum im. Janusza Korczaka - Sosnowiec 69%100% 70%98.6% 85%100%
34. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Racibórz 65%100% 73%96.8% 85%100%
35. Technikum nr 17 - Katowice 68%100% 76%100% 78%97.9%
36. I Liceum im. Waleriana Łukasińskiego - Dąbrowa Górnicza 70%100% 70%98.4% 82%100%
37. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki - Mysłowice 72%100% 68%95.1% 82%98.7%
38. I Liceum im. Jana Kasprowicza - Racibórz 62%99.4% 74%98.1% 85%98.3%
39. IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Katowice 69%100% 64%98.1% 87%100%
40. IV Liceum - Jastrzębie-Zdrój 69%100% 68%91.9% 83%98.9%
41. IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice 65%100% 70%96.9% 85%100%
42. Liceum im. prof. Zbigniewa Religi - Gilowice 74%100% 68%97.5% 78%100%
43. I Liceum im. 14 Pułku Powstańców Śląskich - Wodzisław Śląski 64%100% 73%98.3% 82%99.1%
44. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Cieszyn 69%99.5% 68%96.9% 82%99.5%
45. II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Dąbrowa Górnicza 65%100% 71%97.5% 83%100%
46. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego - Dąbrowa Górnicza 64%100% 68%97.5% 87%100%
47. I Liceum im. Stanisława Staszica - Jastrzębie-Zdrój 66%100% 66%93.7% 85%98.9%
48. VIII Liceum - Bielsko-Biała 69%100% 64%98.4% 84%100%
49. VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa 66%100% 69%98.4% 82%100%
50. Technikum nr 1 - Cieszyn 57%100% 73%100% 86%100%