Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 | woj. Śląskie

Wyniki matur 2025 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Katowice

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 formuła 2023 - woj. Śląskie

Język polski

Śr. wynik 60%

Zdawalność 96%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 85%

Język angielski

Śr. wynik 79%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Śląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 79% 94%
Język francuski 89% 100%
Język hiszpański 77% 85%
Język niemiecki 63% 88%
Język polski 60% 96%
Język rosyjski 89% 96%
Język włoski 62% 78%
Matematyka 59% 85%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 woj. Śląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 63%
Język francuski 50%
Język hiszpański 57%
Język łaciński 29%
Język niemiecki 62%
Język polski 48%
Język rosyjski 80%
Język włoski 61%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 47%
Chemia 41%
Filozofia 29%
Fizyka 48%
Geografia 42%
Historia 46%
Historia muzyki 54%
Historia sztuki 49%
Informatyka 44%
Matematyka 29%
WOS 34%

Wyniki egzaminu maturalnego 2025 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
będziński 52.43% 89.55% 47.77% 75.87% 73.54% 92.21%
bielski 59.84% 93.75% 52.67% 78.33% 70.37% 88.75%
Bielsko-Biała 64.46% 96.54% 61.93% 86.68% 82.17% 95.12%
bieruńsko-lędziński 60.87% 96.6% 58.88% 92.08% 77.14% 96.23%
Bytom 59.11% 96.02% 54.82% 79.61% 78.45% 92.65%
Chorzów 61.78% 95.98% 63.08% 87.33% 82.48% 95.09%
cieszyński 57.72% 95.54% 62.42% 89.27% 80.98% 95.38%
Częstochowa 61.41% 96.48% 58.55% 83.69% 77.45% 93.71%
częstochowski 57.55% 95.16% 55.77% 80.65% 75.65% 93.33%
Dąbrowa Górnicza 56.82% 95.64% 60.3% 86% 81.33% 95.1%
Gliwice 59.36% 95.81% 65.86% 88.99% 83.96% 95.87%
gliwicki 64.72% 96.49% 55.5% 86.67% 78.09% 93.26%
Jastrzębie-Zdrój 61.65% 96.93% 56.3% 84.98% 75.08% 92.36%
Jaworzno 60.41% 96.98% 54.29% 77.46% 73.33% 90.67%
Katowice 60.13% 94.83% 65.23% 86.13% 83.96% 95.81%
kłobucki 56.3% 94.89% 58.51% 90.88% 72.45% 92.31%
lubliniecki 59.94% 96.9% 60.85% 87.31% 81.04% 93.99%
mikołowski 56.31% 95.51% 59.96% 90.38% 79.25% 96.1%
Mysłowice 57.8% 94.94% 60.86% 81.32% 81.63% 93.75%
myszkowski 57.8% 94.39% 52.97% 79.3% 70.27% 87.94%
Piekary Śląskie 52.51% 93.25% 50.67% 84.66% 71.4% 92.59%
pszczyński 62.25% 96.65% 60.64% 84.76% 76.35% 91.95%
raciborski 61.94% 97.33% 60.28% 84.59% 79.12% 95%
Ruda Śląska 56.91% 92.77% 55.4% 80.87% 76.1% 90.79%
rybnicki 46.19% 90.48% 38.12% 48.81% 57.39% 82.14%
Rybnik 63.82% 96.35% 59.63% 84.79% 80.16% 94.44%
Siemianowice Śląskie 63.44% 96.65% 50.35% 83.26% 76.93% 93.72%
Sosnowiec 62.32% 95.63% 57.09% 79.85% 79.01% 92.8%
Świętochłowice 56.48% 92.11% 50% 80.7% 77.82% 93.75%
tarnogórski 61.14% 98.11% 60.58% 87.69% 81.29% 95.13%
Tychy 55.66% 94.88% 56.11% 82.34% 79.53% 94.64%
wodzisławski 60.72% 96.08% 63.12% 89.3% 79.1% 94.23%
Zabrze 53.49% 91.77% 55.79% 81.6% 77.42% 91.79%
zawierciański 61.95% 96.75% 56.76% 81.64% 73.37% 89.91%
Żory 61.55% 96.49% 56.52% 85.12% 78.84% 93.94%
żywiecki 59.7% 93.79% 58.21% 83.18% 75.38% 91.9%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2025 w województwie śląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum - Bielsko-Biała 85.08%100% 94.13%100% 97.83%100%
🥈 IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec 81.86%100% 90.77%100% 97.87%100%
🥉 Niepubliczne Liceum SMS Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz Olszewskiej - Szczyrk 83.17%100% 88.33%100% 96.83%100%
4. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 80.11%100% 90.07%100% 95.75%100%
5. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik 78.79%100% 90.01%99.26% 96.81%100%
6. Publiczne Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Chorzów 77.35%100% 88.52%100% 96.16%100%
7. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 73.39%99.41% 88.63%100% 96.61%100%
8. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 66.8%99.29% 93.11%100% 97.3%100%
9. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 78.14%100% 82.92%100% 95.83%100%
10. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 69.34%100% 88.66%98.78% 97.31%100%
11. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice 63.23%100% 95.08%100% 96.33%100%
12. II Liceum im. Stanisława Staszica - Tarnowskie Góry 72.69%100% 87.03%100% 94.65%100%
13. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Rybnik 72.98%100% 89.24%100% 91.89%100%
14. Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - Bielsko-Biała 75.74%100% 80.57%100% 96.89%100%
15. Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego - Bielsko-Biała 78.96%100% 76.4%96% 97.67%100%
16. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 71.07%100% 86.43%100% 94.39%100%
17. Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości - Bielsko-Biała 80.68%100% 81.76%100% 89.34%100%
18. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik 74.49%100% 81.11%100% 95.35%100%
19. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 68.07%99.07% 86.19%99.07% 96.26%100%
20. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów 69.44%100% 85.79%100% 94.62%99.39%
21. Katolickie Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Zabrze 72.6%100% 78.8%100% 98.2%100%
22. I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy 68.59%99.31% 84.4%100% 96.33%100%
23. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Pszczyna 74.58%100% 82.01%100% 92.66%100%
24. I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice 69.61%100% 84.58%100% 94.62%100%
25. Liceum Filomata - Gliwice 74.06%100% 81%96.88% 93.31%100%
26. Liceum Towarzystwa Ewangelickiego - Cieszyn 69.92%100% 82.54%100% 95.76%100%
27. I Społeczne Liceum im. Stanisława Konarskiego STO - Katowice 72.93%100% 78.8%93.33% 96.13%100%
28. II Liceum im. Heleny Malczewskiej - Zawiercie 76.74%100% 79.82%96.8% 89.94%99.2%
29. II Liceum im. Czesława Miłosza - Jaworzno 79.91%100% 77.32%100% 88.28%100%
30. IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa 75.54%100% 80.38%98.51% 89.32%98.48%
31. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Gustawa Morcinka - Ruda Śląska 71.61%100% 82.51%98.78% 90.76%98.78%
32. VIII Liceum - Bielsko-Biała 69.69%100% 80.12%100% 93.67%100%
33. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Racibórz 73.65%100% 79.7%97.32% 89.01%99.32%
34. II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa 67.92%100% 82.29%100% 91.42%97.46%
35. Katolickie Liceum im. bł. ks. Emila Szramka - Katowice 63.25%100% 80.83%100% 96.73%100%
36. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze 68.67%99.4% 77.9%99.4% 93.95%99.39%
37. Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia - Częstochowa 75.1%100% 77.62%100% 87.8%100%
38. II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Dąbrowa Górnicza 62.84%100% 84.59%99.32% 92.26%100%
39. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Żywiec 73.75%100% 75.08%98.51% 90.77%99%
40. I Liceum im. Karola Miarki - Żory 69.85%100% 77.49%98.62% 91.95%100%
41. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa 71.08%100% 77.39%99.3% 90.22%100%
42. II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida - Tychy 67.65%100% 76.2%98.91% 94.23%100%
43. IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice 65.46%98.77% 79.32%99.38% 92.94%100%
44. I Liceum im. 14 Pułku Powstańców Śląskich - Wodzisław Śląski 68.35%99.05% 80.79%99.05% 88.46%99.52%
45. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego - Dąbrowa Górnicza 69.29%99.28% 72.75%99.28% 94.95%100%
46. Liceum Mistrzostwa Sportowego RKS Raków - Częstochowa 69.65%95% 77.2%100% 89.2%100%
47. II Liceum im. Emilii Plater - Sosnowiec 73.33%100% 73.12%98.74% 89.09%98.73%
48. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Cieszyn 65.64%98.84% 78.16%98.27% 91.65%99.42%
49. Technikum nr 1 - Gliwice 58.08%98.61% 83.36%100% 94%100%
50. III Liceum im. Stefana Batorego - Chorzów 67.76%100% 74.86%100% 92.66%100%