Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Śląskie

Wyniki matur 2017 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Katowice

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Śląskie

Język polski

Śr. wynik 57%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 53%

Zdawalność 81%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Śląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 94%
Język francuski 79% 95%
Język hiszpański 76% 100%
Język niemiecki 69% 95%
Język polski 57% 97%
Język rosyjski 65% 90%
Język włoski 73% 98%
Matematyka 53% 81%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Śląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 59%
Język francuski 59%
Język hiszpański 53%
Język łaciński 53%
Język niemiecki 59%
Język polski 48%
Język rosyjski 70%
Język włoski 63%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36%
Chemia 38%
Filozofia 39%
Fizyka 40%
Geografia 31%
Historia 33%
Historia muzyki 57%
Historia sztuki 42%
Informatyka 33%
Matematyka 33%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
będziński 52.53% 94.17% 46.71% 74.73% 68.83% 90.14%
bielski 57.5% 96.4% 47.29% 73.74% 68.9% 93.04%
Bielsko-Biała 61.46% 97% 56.22% 83% 76.13% 95%
bieruńsko-lędziński 56.85% 98% 51.44% 82% 65.99% 92%
Bytom 60.63% 96% 50.1% 75% 71.12% 91%
Chorzów 56.04% 96% 52.66% 83% 75.84% 94%
cieszyński 59.38% 96% 56.63% 86% 75.09% 95%
Częstochowa 56.04% 95% 52.58% 81% 72.49% 93%
częstochowski 51.02% 96% 38.25% 63% 58.64% 85%
Dąbrowa Górnicza 58% 96% 53.09% 81% 72.46% 91%
Gliwice 60.37% 97% 57.85% 85% 77.53% 96%
gliwicki 57.09% 98% 45.1% 76% 69.32% 95%
Jastrzębie-Zdrój 57.21% 96% 50.98% 82% 70.5% 94%
Jaworzno 50.73% 93% 50.34% 79% 70.32% 92%
Katowice 57.51% 96.47% 55.97% 80.65% 76.79% 94.81%
kłobucki 51.44% 97% 52.33% 85% 63.06% 90%
lubliniecki 62.51% 97% 54.94% 79% 70.45% 91%
mikołowski 56.18% 98% 50.5% 85% 72.57% 95%
Mysłowice 59.04% 98% 51.05% 84% 67.47% 92%
myszkowski 51.84% 95% 50.07% 75% 67.02% 88%
Piekary Śląskie 51.77% 96% 44.82% 76% 65.57% 86%
pszczyński 60.19% 97% 55% 85% 71.89% 94%
raciborski 59% 97% 50.89% 76% 72.45% 94%
Ruda Śląska 57.51% 97% 51.63% 81% 69.72% 90%
rybnicki 49.7% 94% 39.07% 62% 60.47% 91%
Rybnik 62.62% 98% 55.15% 82% 74.77% 94%
Siemianowice Śląskie 52.73% 95% 39.34% 68% 66.12% 91%
Sosnowiec 55.73% 96% 51.72% 78% 72.09% 91%
Świętochłowice 47.53% 96% 50.2% 76% 74.68% 95%
tarnogórski 56.13% 96% 51.12% 81% 72.92% 95%
Tychy 57.04% 97% 52.41% 81% 75.32% 94%
wodzisławski 52.05% 95% 54.79% 86% 70.19% 92%
Zabrze 56.54% 96% 52.97% 79% 75.05% 95%
zawierciański 55.71% 96% 50.15% 78% 68.35% 91%
Żory 55.35% 93% 50.68% 78% 68.79% 90%
żywiecki 52.02% 95% 53.66% 83% 66.34% 92%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie śląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum - Bielsko-Biała 75%100% 94%100% 95%100%
🥈 I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 74%100% 83%100% 94%100%
🥉 VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 68%100% 88%100% 94%100%
4. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 68%100% 86%98.8% 96%100%
5. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 72%100% 81%100% 94%100%
6. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 66%100% 83%100% 95%100%
7. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 70%100% 81%100% 93%99.3%
8. I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice 66%100% 77%100% 90%100%
9. I Liceum im. Jana Smolenia - Bytom 69%100% 74%98.3% 90%100%
10. IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa 63%99.6% 76%98.7% 88%99.5%
11. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 66%100% 69%100% 91%100%
12. II Liceum im. Walerego Wróblewskiego - Gliwice 66%100% 70%96.8% 90%100%
13. Technikum nr 17 - Katowice 61%100% 80%100% 84%98.1%
14. IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Częstochowa 66%100% 71%99.2% 88%100%
15. VIII Liceum - Bielsko-Biała 75%100% 62%98.5% 88%100%
16. II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa 62%100% 72%99% 89%99%
17. IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice 64%100% 72%99.2% 85%100%
18. IV Liceum im. Bolesława Chrobrego - Bytom 71%100% 63%96% 83%99.4%
19. IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Bielsko-Biała 65%100% 66%99.4% 85%100%
20. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa 65%100% 63%98.8% 86%100%
21. VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa 63%100% 67%97.1% 84%99.6%
22. IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Katowice 60%100% 62%96.8% 84%98.6%
23. X Liceum im. I. J. Paderewskiego - Katowice 69%100% 51%93.9% 84%99.4%
24. VII Liceum - Gliwice 65%100% 60%95.5% 79%98.8%
25. X Liceum im. Powstańców Śląskich - Bytom 68%100% 56%88.2% 75%100%
26. Liceum - Sławków 57%100% 55%94.7% 84%100%
27. I Liceum im. Mkołaja Kopernika - Będzin 59%98.1% 58%90.6% 77%95.5%
28. II Liceum im. Adama Asnyka - Bielsko-Biała 59%100% 55%98.1% 79%100%
29. II Liceum im. Stefana Wyspiańskiego - Będzin 63%100% 55%90.8% 74%98.3%
30. Technikum nr 3 - Bielsko-Biała 56%96.8% 56%85.7% 77%95.6%
31. III Liceum - Częstochowa 61%99% 52%91% 75%98.4%
32. VI Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Bielsko-Biała 66%100% 50%100% 71%100%
33. Technikum nr 4 - Bielsko-Biała 65%98.4% 47%80% 73%98.4%
34. Technikum nr 12 - Katowice 67%100% 45%83.7% 71%98%
35. Technikum nr 1 - Bielsko-Biała 59%100% 53%88.4% 71%92.6%
36. Technikum nr 3 - Gliwice 56%99.2% 55%93% 72%96.5%
37. Technikum nr 2 - Gliwice 62%96.8% 49%79% 72%97.8%
38. Technikum nr 5 - Częstochowa 54%97.3% 54%86.4% 74%96.9%
39. VI Liceum - Gliwice 57%100% 51%85.2% 74%92.3%
40. III Liceum im. Wincentego Styczyńskiego - Gliwice 64%98.9% 41%80.6% 76%97.6%
41. X Liceum - Gliwice 52%94.1% 51%94.1% 77%93.3%
42. Technikum nr 11 - Bielsko-Biała 57%98.2% 50%85.7% 72%98.2%
43. VIII Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Gliwice 59%100% 49%92.6% 70%100%
44. Technikum nr 4 - Katowice 55%100% 48%73.7% 74%100%
45. Technikum nr 2 im. Powstańców Śląskich - Bytom 57%97% 48%60.6% 72%96.7%
46. V Liceum im. Adama Mickiewicza - Częstochowa 59%97.9% 45%83.8% 73%96.8%
47. Technikum nr 1 - Katowice 55%100% 50%72.4% 70%100%
48. II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Bytom 61%100% 41%69.8% 73%100%
49. III Liceum im. C. K. Norwida - Będzin 51%100% 42%76.9% 79%100%
50. Technikum nr 2 - Katowice 57%100% 46%82% 68%94%