Wyniki egzaminu maturalnego 2017 | woj. Śląskie
Wyniki matur 2017 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Przedmioty:
Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski
Miasta:
Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015 - woj. Śląskie
Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Śląskie - poziom podstawowy
| Przedmiot | Śr. wynik | Zdawalność |
|---|---|---|
| Język angielski | 73% | 94% |
| Język francuski | 79% | 95% |
| Język hiszpański | 76% | 100% |
| Język niemiecki | 69% | 95% |
| Język polski | 57% | 97% |
| Język rosyjski | 65% | 90% |
| Język włoski | 73% | 98% |
| Matematyka | 53% | 81% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2017 woj. Śląskie - poziom rozszerzony
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Język angielski | 59% |
| Język francuski | 59% |
| Język hiszpański | 53% |
| Język łaciński | 53% |
| Język niemiecki | 59% |
| Język polski | 48% |
| Język rosyjski | 70% |
| Język włoski | 63% |
| Przedmiot | Śr. wynik |
|---|---|
| Biologia | 36% |
| Chemia | 38% |
| Filozofia | 39% |
| Fizyka | 40% |
| Geografia | 31% |
| Historia | 33% |
| Historia muzyki | 57% |
| Historia sztuki | 42% |
| Informatyka | 33% |
| Matematyka | 33% |
| WOS | 28% |
Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Powiaty
| Powiat | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | |
| będziński | 52.53% | 94.17% | 46.71% | 74.73% | 68.83% | 90.14% |
| bielski | 57.5% | 96.4% | 47.29% | 73.74% | 68.9% | 93.04% |
| Bielsko-Biała | 61.46% | 97% | 56.22% | 83% | 76.13% | 95% |
| bieruńsko-lędziński | 56.85% | 98% | 51.44% | 82% | 65.99% | 92% |
| Bytom | 60.63% | 96% | 50.1% | 75% | 71.12% | 91% |
| Chorzów | 56.04% | 96% | 52.66% | 83% | 75.84% | 94% |
| cieszyński | 59.38% | 96% | 56.63% | 86% | 75.09% | 95% |
| Częstochowa | 56.04% | 95% | 52.58% | 81% | 72.49% | 93% |
| częstochowski | 51.02% | 96% | 38.25% | 63% | 58.64% | 85% |
| Dąbrowa Górnicza | 58% | 96% | 53.09% | 81% | 72.46% | 91% |
| Gliwice | 60.37% | 97% | 57.85% | 85% | 77.53% | 96% |
| gliwicki | 57.09% | 98% | 45.1% | 76% | 69.32% | 95% |
| Jastrzębie-Zdrój | 57.21% | 96% | 50.98% | 82% | 70.5% | 94% |
| Jaworzno | 50.73% | 93% | 50.34% | 79% | 70.32% | 92% |
| Katowice | 57.51% | 96.47% | 55.97% | 80.65% | 76.79% | 94.81% |
| kłobucki | 51.44% | 97% | 52.33% | 85% | 63.06% | 90% |
| lubliniecki | 62.51% | 97% | 54.94% | 79% | 70.45% | 91% |
| mikołowski | 56.18% | 98% | 50.5% | 85% | 72.57% | 95% |
| Mysłowice | 59.04% | 98% | 51.05% | 84% | 67.47% | 92% |
| myszkowski | 51.84% | 95% | 50.07% | 75% | 67.02% | 88% |
| Piekary Śląskie | 51.77% | 96% | 44.82% | 76% | 65.57% | 86% |
| pszczyński | 60.19% | 97% | 55% | 85% | 71.89% | 94% |
| raciborski | 59% | 97% | 50.89% | 76% | 72.45% | 94% |
| Ruda Śląska | 57.51% | 97% | 51.63% | 81% | 69.72% | 90% |
| rybnicki | 49.7% | 94% | 39.07% | 62% | 60.47% | 91% |
| Rybnik | 62.62% | 98% | 55.15% | 82% | 74.77% | 94% |
| Siemianowice Śląskie | 52.73% | 95% | 39.34% | 68% | 66.12% | 91% |
| Sosnowiec | 55.73% | 96% | 51.72% | 78% | 72.09% | 91% |
| Świętochłowice | 47.53% | 96% | 50.2% | 76% | 74.68% | 95% |
| tarnogórski | 56.13% | 96% | 51.12% | 81% | 72.92% | 95% |
| Tychy | 57.04% | 97% | 52.41% | 81% | 75.32% | 94% |
| wodzisławski | 52.05% | 95% | 54.79% | 86% | 70.19% | 92% |
| Zabrze | 56.54% | 96% | 52.97% | 79% | 75.05% | 95% |
| zawierciański | 55.71% | 96% | 50.15% | 78% | 68.35% | 91% |
| Żory | 55.35% | 93% | 50.68% | 78% | 68.79% | 90% |
| żywiecki | 52.02% | 95% | 53.66% | 83% | 66.34% | 92% |
Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w województwie śląskim
| Miejsce | Placówka | Język polski | Matematyka | Język angielski | |||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | Śr. wynik | zdawalność | ||
| 🥇 | V Liceum - Bielsko-Biała | 75% | 100% | 94% | 100% | 95% | 100% |
| 🥈 | I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała | 74% | 100% | 83% | 100% | 94% | 100% |
| 🥉 | VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice | 68% | 100% | 88% | 100% | 94% | 100% |
| 4. | I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice | 68% | 100% | 86% | 98.8% | 96% | 100% |
| 5. | V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice | 72% | 100% | 81% | 100% | 94% | 100% |
| 6. | III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice | 66% | 100% | 83% | 100% | 95% | 100% |
| 7. | III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała | 70% | 100% | 81% | 100% | 93% | 99.3% |
| 8. | I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice | 66% | 100% | 77% | 100% | 90% | 100% |
| 9. | I Liceum im. Jana Smolenia - Bytom | 69% | 100% | 74% | 98.3% | 90% | 100% |
| 10. | IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa | 63% | 99.6% | 76% | 98.7% | 88% | 99.5% |
| 11. | II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice | 66% | 100% | 69% | 100% | 91% | 100% |
| 12. | II Liceum im. Walerego Wróblewskiego - Gliwice | 66% | 100% | 70% | 96.8% | 90% | 100% |
| 13. | Technikum nr 17 - Katowice | 61% | 100% | 80% | 100% | 84% | 98.1% |
| 14. | IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Częstochowa | 66% | 100% | 71% | 99.2% | 88% | 100% |
| 15. | VIII Liceum - Bielsko-Biała | 75% | 100% | 62% | 98.5% | 88% | 100% |
| 16. | II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa | 62% | 100% | 72% | 99% | 89% | 99% |
| 17. | IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice | 64% | 100% | 72% | 99.2% | 85% | 100% |
| 18. | IV Liceum im. Bolesława Chrobrego - Bytom | 71% | 100% | 63% | 96% | 83% | 99.4% |
| 19. | IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Bielsko-Biała | 65% | 100% | 66% | 99.4% | 85% | 100% |
| 20. | I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa | 65% | 100% | 63% | 98.8% | 86% | 100% |
| 21. | VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa | 63% | 100% | 67% | 97.1% | 84% | 99.6% |
| 22. | IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Katowice | 60% | 100% | 62% | 96.8% | 84% | 98.6% |
| 23. | X Liceum im. I. J. Paderewskiego - Katowice | 69% | 100% | 51% | 93.9% | 84% | 99.4% |
| 24. | VII Liceum - Gliwice | 65% | 100% | 60% | 95.5% | 79% | 98.8% |
| 25. | X Liceum im. Powstańców Śląskich - Bytom | 68% | 100% | 56% | 88.2% | 75% | 100% |
| 26. | Liceum - Sławków | 57% | 100% | 55% | 94.7% | 84% | 100% |
| 27. | I Liceum im. Mkołaja Kopernika - Będzin | 59% | 98.1% | 58% | 90.6% | 77% | 95.5% |
| 28. | II Liceum im. Adama Asnyka - Bielsko-Biała | 59% | 100% | 55% | 98.1% | 79% | 100% |
| 29. | II Liceum im. Stefana Wyspiańskiego - Będzin | 63% | 100% | 55% | 90.8% | 74% | 98.3% |
| 30. | Technikum nr 3 - Bielsko-Biała | 56% | 96.8% | 56% | 85.7% | 77% | 95.6% |
| 31. | III Liceum - Częstochowa | 61% | 99% | 52% | 91% | 75% | 98.4% |
| 32. | VI Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Bielsko-Biała | 66% | 100% | 50% | 100% | 71% | 100% |
| 33. | Technikum nr 4 - Bielsko-Biała | 65% | 98.4% | 47% | 80% | 73% | 98.4% |
| 34. | Technikum nr 12 - Katowice | 67% | 100% | 45% | 83.7% | 71% | 98% |
| 35. | Technikum nr 1 - Bielsko-Biała | 59% | 100% | 53% | 88.4% | 71% | 92.6% |
| 36. | Technikum nr 3 - Gliwice | 56% | 99.2% | 55% | 93% | 72% | 96.5% |
| 37. | Technikum nr 2 - Gliwice | 62% | 96.8% | 49% | 79% | 72% | 97.8% |
| 38. | Technikum nr 5 - Częstochowa | 54% | 97.3% | 54% | 86.4% | 74% | 96.9% |
| 39. | VI Liceum - Gliwice | 57% | 100% | 51% | 85.2% | 74% | 92.3% |
| 40. | III Liceum im. Wincentego Styczyńskiego - Gliwice | 64% | 98.9% | 41% | 80.6% | 76% | 97.6% |
| 41. | X Liceum - Gliwice | 52% | 94.1% | 51% | 94.1% | 77% | 93.3% |
| 42. | Technikum nr 11 - Bielsko-Biała | 57% | 98.2% | 50% | 85.7% | 72% | 98.2% |
| 43. | VIII Liceum z Oddziałami Integracyjnymi - Gliwice | 59% | 100% | 49% | 92.6% | 70% | 100% |
| 44. | Technikum nr 4 - Katowice | 55% | 100% | 48% | 73.7% | 74% | 100% |
| 45. | Technikum nr 2 im. Powstańców Śląskich - Bytom | 57% | 97% | 48% | 60.6% | 72% | 96.7% |
| 46. | V Liceum im. Adama Mickiewicza - Częstochowa | 59% | 97.9% | 45% | 83.8% | 73% | 96.8% |
| 47. | Technikum nr 1 - Katowice | 55% | 100% | 50% | 72.4% | 70% | 100% |
| 48. | II Liceum im. Stefana Żeromskiego - Bytom | 61% | 100% | 41% | 69.8% | 73% | 100% |
| 49. | III Liceum im. C. K. Norwida - Będzin | 51% | 100% | 42% | 76.9% | 79% | 100% |
| 50. | Technikum nr 2 - Katowice | 57% | 100% | 46% | 82% | 68% | 94% |