Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 | woj. Śląskie

Wyniki matur 2022 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Katowice

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 formuła 2015 - woj. Śląskie

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 81%

Język angielski

Śr. wynik 77%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Śląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 77% 95%
Język francuski 83% 100%
Język hiszpański 69% 90%
Język niemiecki 61% 88%
Język polski 56% 95%
Język rosyjski 84% 98%
Język włoski 71% 83%
Matematyka 56% 81%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 woj. Śląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język francuski 60%
Język hiszpański 46%
Język łaciński 32%
Język niemiecki 54%
Język polski 56%
Język rosyjski 84%
Język włoski 67%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 44%
Chemia 35%
Filozofia 37%
Fizyka 33%
Geografia 41%
Historia 39%
Historia muzyki 44%
Historia sztuki 37%
Informatyka 36%
Matematyka 30%
WOS 30%

Wyniki egzaminu maturalnego 2022 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
będziński 49.99% 95.06% 41.81% 64.69% 70.64% 92.54%
bielski 54.34% 92.09% 55.43% 83.4% 77.48% 98.41%
Bielsko-Biała 59.29% 97.3% 59.86% 83.51% 81.29% 95.77%
bieruńsko-lędziński 55.3% 97.88% 58.74% 85.51% 72.39% 94.24%
Bytom 56.14% 94.02% 52.27% 73.98% 74.62% 93.21%
Chorzów 60.73% 97.15% 57.96% 84% 80.69% 95.67%
cieszyński 60.26% 98.63% 58.53% 85.79% 77.79% 97.3%
częstochowski 45.48% 86.36% 47.64% 71.21% 59.91% 86.15%
Dąbrowa Górnicza 55.13% 95.68% 57.18% 85.4% 79.31% 96.2%
Gliwice 57.41% 96.18% 61.8% 86.51% 82.54% 96.36%
gliwicki 53.42% 97.3% 53.07% 86.94% 74.21% 93.95%
Jastrzębie-Zdrój 54.86% 95.29% 53.55% 80.12% 75.5% 93.89%
Jaworzno 52.67% 91.29% 46.33% 66.07% 70.7% 88.84%
Katowice 59.34% 96.13% 61.56% 83.11% 81.34% 95.95%
kłobucki 52.56% 94.8% 55.24% 88.48% 69.23% 92.05%
lubliniecki 55.76% 95.38% 59.9% 84.62% 77.72% 93.98%
mikołowski 46.77% 89.19% 53.07% 80.18% 76.8% 94.05%
Mysłowice 59.13% 95.07% 53.77% 78.17% 73.07% 93.93%
myszkowski 56.95% 93.95% 47.67% 68.77% 67.21% 90.48%
Piekary Śląskie 47.86% 92.83% 48.97% 73.42% 73.15% 91.7%
pszczyński 55.75% 95.22% 58.15% 83.53% 75.13% 94.33%
raciborski 55.86% 96.35% 55.7% 80.73% 78% 96.38%
Ruda Śląska 45.42% 89.43% 51.25% 78.86% 74.76% 95.02%
rybnicki 52.2% 95.51% 46.67% 83.15% 67.91% 94.25%
Rybnik 55.4% 93.95% 59.59% 82.38% 78.1% 93.93%
Siemianowice Śląskie 59.73% 93.19% 46.42% 75.74% 75.75% 94.87%
Sosnowiec 52.07% 94.51% 54.14% 77.48% 76.05% 93.94%
Świętochłowice 53.36% 93.94% 52.57% 75.76% 77.08% 95.38%
tarnogórski 55.37% 95.18% 55.12% 79.87% 79.17% 96.57%
Tychy 55.41% 96.37% 54.85% 79.48% 78.96% 96.55%
wodzisławski 53.64% 95.95% 57.86% 83.8% 76.36% 94.46%
Zabrze 50.67% 92.7% 53.61% 77.28% 76.86% 94.89%
zawierciański 55.63% 95.09% 50.06% 72.73% 70.59% 92.27%
Żory 53.53% 94.96% 54.5% 78.05% 76.37% 93.28%
żywiecki 51.33% 94.21% 56.79% 80.84% 73.7% 94.5%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2022 w województwie śląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum - Bielsko-Biała 67.24%98.99% 96.13%100% 98.41%100%
🥈 II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik 74.75%100% 90.84%100% 95.67%100%
🥉 VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 71.05%99.32% 91.25%99.32% 97.07%100%
4. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 70%100% 90.98%100% 96.99%100%
5. Liceum Towarzystwa Ewangelickiego - Cieszyn 79.11%100% 82.47%100% 96.14%100%
6. IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec 65.37%100% 90.84%100% 96.85%100%
7. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Rybnik 66.23%100% 90.42%100% 95.29%100%
8. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 69.89%100% 85.46%100% 96%100%
9. Publiczne Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Chorzów 71.17%100% 83.52%100% 96.46%100%
10. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 70.26%100% 85.39%100% 95.37%100%
11. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 66.51%100% 84.62%98.73% 97.11%100%
12. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów 69.68%99.42% 81.1%100% 97.4%100%
13. Liceum Sióstr Urszulanek UR - Rybnik 70.52%100% 82.8%100% 94%100%
14. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 64.9%100% 85.75%100% 95.5%100%
15. I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy 65.85%100% 82.73%100% 96.85%100%
16. II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa 69.5%100% 82.08%97.3% 92.95%100%
17. IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa 68.63%98.86% 81.61%98.86% 94.07%100%
18. II Liceum im. Stanisława Staszica - Tarnowskie Góry 65.01%100% 83.37%100% 95.32%100%
19. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice 59.71%100% 87.13%100% 96.32%100%
20. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa 78.12%100% 71.4%99.18% 93.32%100%
21. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 66.69%100% 81.7%100% 93.82%100%
22. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Pszczyna 65.83%100% 80.94%100% 94.63%100%
23. III Liceum - Częstochowa 69.94%99.15% 75.53%100% 92.21%100%
24. I Społeczne Liceum im. Stanisława Konarskiego STO - Katowice 66.22%100% 73.74%100% 96.61%100%
25. I Liceum im. Karola Miarki - Żory 67.39%98.6% 76.94%97.9% 92.26%99.29%
26. VIII Liceum - Bielsko-Biała 67.49%100% 74.28%99.22% 94.61%100%
27. Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - Bielsko-Biała 62.75%98.25% 79.26%98.25% 94.07%100%
28. Katolickie Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Zabrze 67.94%100% 74.29%94.12% 93.63%100%
29. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik 61.88%99.47% 78.99%99.47% 94.04%100%
30. I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice 64.06%100% 79.08%100% 91.62%100%
31. VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa 68.49%99.44% 75.79%97.77% 90.08%100%
32. IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Częstochowa 72.5%100% 72.81%96.76% 89%99.53%
33. Liceum Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja - Bielsko-Biała 65.05%100% 72.95%98.25% 95.58%100%
34. I Społeczne Liceum im. Zbigniewa Herberta STO - Częstochowa 71.04%100% 72%100% 90.29%100%
35. II Liceum im. Czesława Miłosza - Jaworzno 68.9%100% 71.95%98.31% 91.12%100%
36. Niepubliczne Liceum SMS Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz Olszewskiej - Szczyrk 68.33%100% 79.83%100% 83.67%100%
37. II Liceum im. Heleny Malczewskiej - Zawiercie 65.5%100% 76.1%98.4% 89.11%100%
38. I Liceum im. Jana Smolenia - Bytom 66.45%100% 76.47%98.18% 87.7%100%
39. Technikum nr 17 - Katowice 59.84%97.24% 81.65%100% 88.92%100%
40. IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice 67%99.23% 71.81%99.23% 91.54%100%
41. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze 61.08%98.79% 73.72%96.97% 95.12%100%
42. IV Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej - Bielsko-Biała 64.09%100% 74.73%99.24% 90.99%100%
43. Technikum nr 1 - Cieszyn 60.85%100% 76.85%100% 91.01%100%
44. Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości - Bielsko-Biała 63.68%100% 74.72%100% 90.17%100%
45. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki - Mysłowice 69.45%100% 70.77%99.29% 88.16%100%
46. Prywatne Liceum im. Melchiora Wańkowicza - Katowice 69.38%100% 69%100% 90%100%
47. II Liceum im. Mikołaja Kopernika - Cieszyn 64.16%100% 73.46%98.3% 89.29%100%
48. II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida - Tychy 64.33%98.4% 72.21%98.4% 90.39%100%
49. II Liceum im. Adama Mickiewicza - Racibórz 64.37%100% 74.23%98.14% 88.04%99.36%
50. Liceum im. Powstańców Śląskich - Bieruń 61.82%99.13% 77%99.13% 86.88%100%