Konto

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 | woj. Śląskie

Wyniki matur 2023 w województwie śląskim - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - z podziałem na powiaty. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Miasta:

Katowice

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 formuła 2023 - woj. Śląskie

Język polski

Śr. wynik 66%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 70%

Zdawalność 93%

Język angielski

Śr. wynik 85%

Zdawalność 98%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Śląskie - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 85% 98%
Język francuski 71% 100%
Język hiszpański 73% 92%
Język niemiecki 72% 98%
Język polski 66% 97%
Język rosyjski 84% 96%
Język włoski 82% 91%
Matematyka 70% 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 woj. Śląskie - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 68%
Język francuski 61%
Język hiszpański 54%
Język łaciński 40%
Język niemiecki 60%
Język polski 54%
Język rosyjski 77%
Język włoski 65%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 48%
Chemia 47%
Filozofia 48%
Fizyka 43%
Geografia 53%
Historia 45%
Historia muzyki 63%
Historia sztuki 53%
Informatyka 42%
Matematyka 48%
WOS 40%

Wyniki egzaminu maturalnego 2023 - Powiaty

Powiat Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
będziński 57.37% 96.25% 59.86% 91.67% 78.69% 96.61%
bielski 64.97% 100% 68.35% 96.36% 84.44% 98.73%
Bielsko-Biała 68.2% 97.69% 72.9% 92.52% 87.48% 98.55%
bieruńsko-lędziński 62.9% 98.15% 72.26% 99.07% 85.58% 99.04%
Bytom 63.12% 95.19% 65.41% 90.18% 84% 97.78%
Chorzów 62.24% 96.75% 71.71% 95.38% 86.58% 98.26%
cieszyński 68.52% 99.51% 71.09% 96.07% 85.67% 99.34%
Częstochowa 68.03% 97.83% 73.55% 95.27% 86.93% 99.14%
częstochowski 59.34% 100% 61.5% 84.38% 75.03% 93.1%
Dąbrowa Górnicza 66.35% 96.5% 69.85% 93% 85.44% 97.44%
Gliwice 68.78% 98.82% 76.47% 96.58% 90.66% 99.52%
gliwicki 59.55% 98.16% 55.55% 84.05% 79.06% 96.1%
Jastrzębie-Zdrój 61.3% 95.36% 61.13% 89.62% 79.39% 96.98%
Jaworzno 69.78% 100% 76% 98.04% 89.43% 99.51%
Katowice 72.02% 98.44% 74.18% 93.93% 89.09% 99.06%
kłobucki 66.07% 99.44% 66.69% 97.22% 76.33% 98.31%
lubliniecki 60.94% 95.16% 63.19% 84.95% 78.47% 95.03%
mikołowski 65.8% 98.91% 71.96% 96.38% 86.84% 99.63%
Mysłowice 60.67% 98.05% 71.89% 95.12% 83.64% 99.5%
myszkowski 67.57% 98.99% 65.67% 94.44% 79.35% 99.48%
Piekary Śląskie 59.61% 96.74% 55.59% 85.87% 69.88% 90.8%
pszczyński 64.86% 96.79% 71.71% 92.25% 83.42% 97.04%
raciborski 66.71% 98.22% 72.6% 94.36% 83.64% 97.83%
Ruda Śląska 65.9% 98.8% 65.09% 94.91% 79.52% 97.28%
rybnicki 81.09% 100% 61.48% 91.3% 79.68% 95.45%
Rybnik 63.28% 96.14% 74.44% 95.08% 86.95% 98.13%
Siemianowice Śląskie 56.45% 94.95% 55.76% 86.36% 80.17% 97.96%
Sosnowiec 58.98% 93.69% 66.82% 89.79% 84.03% 96.98%
Świętochłowice 63.65% 100% 58.05% 86.15% 78.05% 99.23%
tarnogórski 68.1% 96.9% 72.57% 94.01% 87.15% 98.15%
Tychy 66.62% 97.74% 70.61% 93.41% 87.89% 98.48%
wodzisławski 70.31% 98.45% 73.56% 96.46% 84.55% 97.09%
Zabrze 65.74% 97.16% 65.62% 91.97% 83.61% 97.26%
zawierciański 65.49% 97.15% 67.03% 89.31% 81.02% 95.62%
Żory 67.06% 99.23% 68.18% 96.91% 84.43% 98.82%
żywiecki 62.42% 95.91% 64.2% 91.16% 77.02% 93.87%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2023 w województwie śląskim

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 86.12%100% 89.72%100% 96.94%100%
🥈 V Liceum - Bielsko-Biała 78.79%100% 97.06%100% 96.15%100%
🥉 VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 77.38%100% 93.69%100% 95.87%100%
4. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice 75%100% 94.38%100% 97.4%100%
5. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 78.32%100% 90.14%100% 95.52%100%
6. IV Liceum im. Stanisława Staszica - Sosnowiec 72.56%100% 92.49%99.21% 96.6%100%
7. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik 71.88%100% 93.58%100% 95.31%100%
8. I Społeczne Liceum im. Stanisława Konarskiego STO - Katowice 77.36%96.43% 88.07%100% 94.79%100%
9. VIII Liceum - Bielsko-Biała 79.26%100% 84.76%100% 94.43%100%
10. II Liceum im. Stanisława Staszica - Tarnowskie Góry 75.72%100% 85.88%99.38% 95.84%100%
11. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 73.12%100% 88.05%100% 96.03%100%
12. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 72.72%100% 88.44%100% 95.59%100%
13. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Rybnik 73.47%100% 89.03%100% 93.77%100%
14. II Liceum im. Romualda Traugutta - Częstochowa 75.72%100% 89.83%100% 90.02%100%
15. Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości - Bielsko-Biała 75.52%100% 87.83%100% 92.1%100%
16. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Częstochowa 79.68%100% 82.41%99.26% 93.11%100%
17. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 69.1%100% 89.27%100% 96.04%100%
18. IV Liceum im. gen. Stanisława Maczka - Katowice 82.63%100% 77.72%100% 92.89%100%
19. I Liceum im. Bolesława Chrobrego - Pszczyna 74.69%100% 84.8%100% 93.59%99.17%
20. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 71.17%99.45% 85.73%99.45% 95.87%100%
21. I Liceum im. Juliusza Słowackiego - Chorzów 71.34%100% 85.27%100% 96.14%100%
22. I Liceum im. Leona Kruczkowskiego - Tychy 71.73%100% 84.88%99.32% 94.88%100%
23. Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego - Bielsko-Biała 67.75%98.25% 86.07%100% 96.51%100%
24. I Liceum im. M. Kopernika z Oddziałami Dwujęzycznymi - Katowice 76.96%100% 80.89%100% 91.91%100%
25. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. Józefa Tischnera - Wodzisław Śląski 76.47%100% 79.26%100% 93.67%100%
26. VII Liceum im. Mikołaja Kopernika - Częstochowa 74.7%100% 81.83%100% 92.53%100%
27. IV Liceum im. Henryka Sienkiewicza - Częstochowa 75.22%100% 80.25%98.45% 92.5%100%
28. Społeczne Liceum im. W. Korfantego Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli - Katowice 69.8%100% 79%100% 98.6%100%
29. II Liceum im. Czesława Miłosza - Jaworzno 71.22%100% 83%96.36% 92.8%100%
30. IX Liceum im. Cypriana Kamila Norwida - Częstochowa 71.07%98.94% 83.77%97.34% 92.16%99.46%
31. Liceum Towarzystwa Ewangelickiego - Cieszyn 73.18%100% 79.17%98.59% 94.06%100%
32. Liceum Filomata - Gliwice 73.58%100% 80.51%97.78% 92.31%100%
33. IV Liceum im. Orląt Lwowskich - Gliwice 73.44%100% 79.83%99.26% 92.79%100%
34. III Liceum - Częstochowa 67.89%100% 84.64%100% 93.45%100%
35. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego - Dąbrowa Górnicza 73.91%100% 76.73%99.38% 95.31%100%
36. Katolickie Liceum im. ks. Jana Twardowskiego - Zabrze 71.73%100% 81.73%95.65% 92%100%
37. II Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida - Tychy 72.67%99.22% 78.3%98.45% 94.27%100%
38. Dwujęzyczne Liceum im. Władysława Kopalińskiego - Bielsko-Biała 73.47%100% 73.47%100% 97.88%100%
39. I Liceum im. Jana Smolenia - Bytom 71.03%100% 82.2%100% 90.88%99.3%
40. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich - Rybnik 66.97%99.47% 80.9%100% 93.52%100%
41. Akademickie Dwujęzyczne Liceum Oxford Secondary School - Bielsko-Biała 71.36%100% 73.27%90.91% 96.64%100%
42. I Liceum im. Antoniego Osuchowskiego - Cieszyn 70.33%100% 78.92%99.42% 91.78%100%
43. Publiczne Liceum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej - Chorzów 62.97%100% 84.37%100% 93.65%100%
44. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Zabrze 69.4%98.31% 77.98%100% 93.57%100%
45. Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Karola Szymanowskiego - Katowice 79.7%100% 73.67%100% 87.51%100%
46. II Liceum im. Heleny Malczewskiej - Zawiercie 67.94%99.32% 79.71%97.96% 93.04%100%
47. II Liceum im. Emilii Plater - Sosnowiec 69.84%99.1% 78.08%100% 92.76%100%
48. I Liceum im. Waleriana Łukasińskiego - Dąbrowa Górnicza 71.41%100% 79.33%100% 89.35%100%
49. Liceum Sióstr Urszulanek UR - Rybnik 76.11%100% 75%96.39% 88.43%100%
50. I Liceum im. Karola Miarki - Żory 72.13%100% 76.68%99.21% 90.62%100%