Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2026

Wyniki matur 2026 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 formuła 2023

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 94%

Matematyka

Śr. wynik 59%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 78%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 78% 95%
Język białoruski 68% 99%
Język francuski 77% 97%
Język hiszpański 79% 96%
Język litewski 71% 100%
Język niemiecki 71% 92%
Język polski 59% 94%
Język rosyjski 77% 91%
Język ukraiński 88% 98%
Język włoski 80% 95%
Matematyka 59% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 69%
Język białoruski 93%
Język francuski 52%
Język hiszpański 49%
Język kaszubski 44%
Język litewski 74%
Język łaciński 44%
Język niemiecki 61%
Język polski 44%
Język rosyjski 84%
Język ukraiński 83%
Język włoski 63%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 41%
Chemia 41%
Filozofia 35%
Fizyka 42%
Geografia 41%
Historia 47%
Historia muzyki 45%
Historia sztuki 42%
Informatyka 40%
Matematyka 37%
WOS 44%

Wyniki egzaminu maturalnego 2026 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 57% 92% 58% 84% 80% 95%
Kujawsko-Pomorskie 56% 93% 57% 85% 77% 94%
Lubelskie 55% 91% 58% 85% 75% 92%
Lubuskie 59% 95% 56% 85% 78% 95%
Łódzkie 60% 94% 59% 86% 77% 94%
Małopolskie 62% 96% 62% 89% 79% 95%
Mazowieckie 61% 95% 62% 87% 81% 96%
Opolskie 56% 92% 57% 83% 77% 95%
Podkarpackie 58% 95% 60% 87% 76% 93%
Podlaskie 56% 93% 61% 87% 77% 94%
Pomorskie 58% 93% 58% 84% 79% 94%
Śląskie 59% 94% 58% 86% 79% 95%
Świętokrzyskie 59% 93% 62% 89% 78% 94%
Warmińsko-Mazurskie 55% 93% 57% 85% 76% 94%
Wielkopolskie 59% 94% 56% 83% 77% 94%
Zachodniopomorskie 60% 95% 55% 84% 78% 94%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2026 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 84.42%100% 92.95%100% 98.72%100%
🥈 V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 84.17%100% 93.77%100% 97.46%100%
🥉 IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 82.25%100% 95.3%100% 97.65%100%
4. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia im. Zenona Brzewskiego - Warszawa 92.22%100% 86.22%100% 96.56%100%
5. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 80.41%100% 95.27%100% 97.28%100%
6. Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 77.23%100% 97.78%100% 97.53%100%
7. Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa 77.4%100% 96.09%100% 98.69%100%
8. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 80.52%100% 94.37%100% 97.06%100%
9. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 79.18%100% 95.12%100% 97.32%100%
10. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 80.02%100% 93.52%100% 97.71%100%
11. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 80.93%100% 93%100% 97.06%100%
12. Liceum Politechniki Łódzkiej - Łódź 79.54%100% 93.27%100% 97.68%100%
13. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 80.73%100% 91.99%100% 97.62%100%
14. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 83.08%100% 89.88%100% 97.12%100%
15. XIII Liceum - Szczecin 81.83%100% 91.78%100% 96.15%100%
16. V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 78.99%100% 93.78%100% 96.83%100%
17. Liceum Uniwersyteckie - Toruń 78.65%100% 94.6%100% 96.28%100%
18. CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa 82.76%100% 90.7%100% 95.97%100%
19. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 80.75%99.33% 91.5%100% 97.11%100%
20. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 80.54%100% 91.97%100% 96.53%100%
21. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 78.77%100% 93.17%100% 97.02%100%
22. Liceum św. Marii Magdaleny - Poznań 82.35%100% 89.65%99.29% 96.85%100%
23. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 82.29%100% 89.49%100% 96.02%100%
24. CLVII Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie - Warszawa 77.72%100% 93.44%100% 96.41%100%
25. Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek 80.5%100% 89.47%100% 97.19%100%
26. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 77.13%100% 92.57%100% 97.12%100%
27. Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa 78.8%100% 90.78%100% 97.06%100%
28. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 75.3%100% 92.96%100% 97.59%100%
29. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 77.43%100% 91.71%100% 96.72%100%
30. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 84.31%100% 84.92%100% 96.23%100%
31. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 73.75%100% 94.89%100% 96.4%100%
32. Akademickie Liceum Politechniki Śląskiej - Gliwice 74.63%100% 94%100% 96.11%100%
33. XXXV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa - Warszawa 79.9%100% 87.29%100% 97.09%100%
34. II Prywatne Liceum Ogólnokształcące - Kętrzyn 78.88%100% 91%100% 94.33%100%
35. IV Liceum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II - Jasło 75.58%100% 94.44%100% 94.11%100%
36. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 80.09%100% 87.47%100% 96.39%100%
37. Liceum Politechniki Białostockiej - Białystok 72.92%100% 95.17%100% 95.77%100%
38. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 79.72%100% 87.22%100% 96.55%100%
39. III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 74.94%100% 91.98%100% 96.55%100%
40. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 75.52%100% 91.16%100% 96.43%100%
41. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 78.96%100% 88.57%100% 95.23%100%
42. III Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Łódź 77.42%100% 89.33%100% 95.92%100%
43. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Gdańsk 74.94%100% 90.95%100% 96.65%100%
44. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 76.24%100% 90.1%100% 95.63%100%
45. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 79.27%100% 87.73%100% 94.91%100%
46. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 77.97%99.56% 87%100% 96.94%100%
47. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 73.1%100% 91.49%100% 97.22%100%
48. VII Liceum im. Zofii Nałkowskiej - Kraków 76.18%100% 89.69%100% 95.9%100%
49. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 73.65%100% 91.3%100% 96.67%100%
50. V Liceum - Bielsko-Biała 70.58%100% 94.42%100% 96.46%100%