Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2020

Wyniki matur 2020 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 formuła 2015

Język polski

Śr. wynik 52%

Zdawalność 92%

Matematyka

Śr. wynik 52%

Zdawalność 79%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 92%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 92%
Język białoruski 71% 99%
Język francuski 84% 98%
Język hiszpański 75% 95%
Język niemiecki 55% 86%
Język polski 52% 92%
Język rosyjski 60% 84%
Język ukraiński 78% 100%
Język włoski 79% 94%
Matematyka 52% 79%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język białoruski 99%
Język francuski 60%
Język hiszpański 55%
Język kaszubski 63%
Język łaciński 48%
Język niemiecki 56%
Język polski 57%
Język rosyjski 67%
Język ukraiński 76%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 43%
Chemia 38%
Filozofia 37%
Fizyka 34%
Geografia 21%
Historia 33%
Historia muzyki 50%
Historia sztuki 41%
Informatyka 29%
Matematyka 34%
WOS 29%

Wyniki egzaminu maturalnego 2020 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 52.7% 92% 51.1% 77% 73.5% 94%
Kujawsko-Pomorskie 50% 94% 50% 77% 69% 92%
Lubelskie 51% 89% 53% 79% 68% 90%
Lubuskie 51% 94% 49% 76% 71% 92%
Łódzkie 51% 90% 52% 79% 70% 92%
Małopolskie 53% 93% 55% 83% 72% 93%
Mazowieckie 54% 94% 55% 82% 74% 93%
Opolskie 48.9% 92% 50.7% 78% 72.1% 94%
Podkarpackie 52% 91% 54% 82% 69% 91%
Podlaskie 51% 91% 54% 84% 70% 91%
Pomorskie 53% 90% 51% 77% 72% 93%
Śląskie 54% 93% 51% 78% 72% 93%
Świętokrzyskie 48% 89% 53% 81% 68% 91%
Warmińsko-Mazurskie 48% 88% 49% 76% 69% 91%
Wielkopolskie 53% 94% 50% 78% 70% 92%
Zachodniopomorskie 51% 92% 49% 76% 71% 91%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2020 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 75.19%100% 93.19%100% 97.82%100%
🥈 III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 78%100% 90%100% 98%100%
🥉 XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 70.71%100% 96.59%100% 98.23%100%
4. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 73.48%100% 94.13%100% 97.75%100%
5. V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 74%100% 93%100% 98%100%
6. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 75.11%100% 91.81%100% 97.62%100%
7. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 74.37%100% 90.9%100% 99.22%100%
8. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.5%100% 93.7%100% 97.7%100%
9. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce 75.31%100% 92.7%100% 94.56%100%
10. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 73%100% 91.8%100% 97.2%100%
11. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 75.1%100% 89.9%100% 96.8%100%
12. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 76%100% 87%100% 98%100%
13. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 71.38%100% 89.55%100% 98.78%100%
14. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 74.59%100% 87.47%100% 96.87%100%
15. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 70.31%100% 89.51%100% 98.71%100%
16. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 70.04%100% 91.57%100% 96.57%100%
17. Liceum Uniwersyteckie - Toruń 76%100% 86%100% 95%99%
18. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 70.98%100% 87.9%100% 97.63%100%
19. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 75%100% 84%100% 97%100%
20. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 69.13%99.5% 90.35%99.5% 96.19%100%
21. Liceum Politechniki Łódzkiej - Łódź 62.73%99% 95.12%100% 97.52%100%
22. Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 65.7%100% 92.3%100% 97%100%
23. V Liceum - Bielsko-Biała 69%100% 91%100% 95%100%
24. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 65.39%99.2% 91.9%100% 96.89%100%
25. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 70%100% 87%100% 97%100%
26. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 72%99% 84%100% 98%100%
27. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 69%99% 88%100% 97%100%
28. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 71%99.5% 87%99.5% 96%100%
29. XIII Liceum - Szczecin 68.73%99.15% 88.02%100% 97.04%100%
30. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 71.08%99.5% 85.35%100% 96.84%100%
31. I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 72%100% 87%100% 94%100%
32. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 68.08%100% 88.61%100% 96.14%100%
33. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 65.99%100% 90.29%100% 96.4%100%
34. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 70.38%100% 85.31%100% 96.55%100%
35. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 71.1%100% 84.8%100% 96.19%100%
36. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 67%100% 88%100% 97%100%
37. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 68.66%100% 86.98%99.4% 95.45%100%
38. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%100% 86%100% 95%100%
39. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 70%100% 87%100% 94%100%
40. II Liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli - Rzeszów 74%100% 82%100% 94%100%
41. Liceum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości - Bielsko-Biała 77%100% 82%100% 91%100%
42. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 69.71%100% 83.61%100% 96.26%100%
43. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 73.1%99.4% 82.7%99.7% 93.5%99.7%
44. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 71.03%100% 80.03%100% 97.12%100%
45. II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 67%100% 86%100% 95%100%
46. VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 69%99% 85%100% 94%100%
47. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 68.43%100% 83.18%100% 96.25%100%
48. Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa 66.41%99.5% 85.69%100% 95.55%100%
49. II Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego - Lublin 71%100% 83%100% 93%100%
50. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 73.8%100% 79.7%100% 92.8%100%