Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2024

Wyniki matur 2024 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 formuła 2023

Język polski

Śr. wynik 61%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 63%

Zdawalność 89%

Język angielski

Śr. wynik 78%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 78% 96%
Język białoruski 75% 100%
Język francuski 80% 97%
Język hiszpański 77% 95%
Język litewski 68% 100%
Język niemiecki 56% 85%
Język polski 61% 95%
Język rosyjski 67% 87%
Język ukraiński 74% 100%
Język włoski 74% 93%
Matematyka 63% 89%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 62%
Język białoruski 99%
Język francuski 56%
Język hiszpański 48%
Język kaszubski 24%
Język litewski 70%
Język łaciński 47%
Język łemkowski 100%
Język niemiecki 57%
Język polski 42%
Język rosyjski 78%
Język ukraiński 65%
Język włoski 62%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 40%
Chemia 38%
Filozofia 30%
Fizyka 41%
Geografia 41%
Historia 42%
Historia muzyki 41%
Historia sztuki 41%
Informatyka 36%
Matematyka 33%
WOS 35%

Wyniki egzaminu maturalnego 2024 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 62% 96% 61% 86% 80% 97%
Kujawsko-Pomorskie 58% 94% 61% 87% 77% 96%
Lubelskie 60% 93% 63% 89% 75% 93%
Lubuskie 60.95% 96.16% 60.14% 87.69% 78.55% 95.78%
Łódzkie 59% 95% 63% 89% 77% 95%
Małopolskie 63% 97% 66% 91% 79% 96%
Mazowieckie 63.65% 95.41% 65.58% 89.38% 80.93% 95.86%
Opolskie 57% 94% 60% 85% 77% 95%
Podkarpackie 58% 94% 64% 89% 75% 96%
Podlaskie 58% 93% 63% 87% 76% 94%
Pomorskie 60% 95% 62% 87% 80% 96%
Śląskie 63% 96% 62% 89% 79% 96%
Świętokrzyskie 60% 94% 65% 91% 76% 95%
Warmińsko-Mazurskie 58% 95% 61% 89% 76% 95%
Wielkopolskie 61.35% 95.38% 61.55% 88.09% 77.13% 95.3%
Zachodniopomorskie 61.01% 94.95% 60.13% 87.37% 78.46% 95.68%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2024 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Społeczne Liceum nr 4 im. Batalionu AK Parasol - Warszawa 88.45%100% 95.25%100% 98.32%100%
🥈 IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 86.07%100% 96.33%100% 98.49%100%
🥉 XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 82.68%100% 96.22%100% 97.57%100%
4. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 81.73%100% 95.88%100% 98.72%100%
5. V Liceum - Bielsko-Biała 83.58%100% 95.39%100% 96.95%100%
6. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 80.34%100% 97.19%100% 98%100%
7. Technikum Mechatroniczne nr 1 - Warszawa 83.19%100% 93.66%100% 97.82%100%
8. V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 82.29%100% 94.28%100% 97.65%100%
9. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 81.98%100% 93.17%100% 99%100%
10. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 82.57%100% 92.62%100% 98.26%100%
11. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 82.84%100% 92.45%100% 97.9%100%
12. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 78.01%100% 96.32%100% 98.07%100%
13. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 80.03%100% 93.92%100% 97.86%100%
14. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 81.32%100% 92.8%100% 97.59%100%
15. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 80.94%100% 92.13%100% 98.46%100%
16. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 80.84%100% 93.51%100% 96.45%100%
17. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 79.13%100% 93.48%100% 98.04%100%
18. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 81.37%100% 91.11%100% 97.88%100%
19. Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 76.18%100% 97.1%100% 97.08%100%
20. CLV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego - Warszawa 79.03%100% 93.01%100% 98.31%100%
21. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 77.93%100% 95.07%100% 97.33%100%
22. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 84.34%100% 88.98%100% 96.85%100%
23. Liceum Aslan im. C. S. Lewisa - Głogów 87.71%100% 87.86%100% 94.36%100%
24. Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi - Lublin 86.72%100% 87.48%100% 95.68%100%
25. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 80.52%100% 91.32%100% 97.76%100%
26. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 80.17%100% 91.27%100% 97.56%100%
27. II Liceum Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Piła 79%100% 92.47%100% 97.53%100%
28. Społeczne Liceum nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego - Milanówek 78.34%100% 92.61%100% 98.03%100%
29. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 74.15%100% 96.26%100% 98.32%100%
30. XXI Liceum im. Hugona Kołłątaja - Warszawa 78.93%100% 92.85%100% 96.79%100%
31. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 76.39%100% 94.36%100% 96.93%100%
32. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 79.35%100% 90.63%100% 97.64%100%
33. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 81.48%100% 89.39%99.21% 96.76%100%
34. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 74.95%100% 95.64%100% 97.01%100%
35. Społeczne Liceum z Oddziałami Międzynarodowymi im. Pawła Jasienicy STO - Warszawa 78.45%100% 91.88%100% 97.24%100%
36. IV Liceum im. rtm. Witolda Pileckiego - Piaseczno 75.37%100% 94.5%100% 97.55%100%
37. Gdańskie Liceum Autonomiczne - Gdańsk 76.4%100% 93.53%100% 97.37%100%
38. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 79.1%100% 90.69%98.91% 97.39%100%
39. XIII Liceum - Szczecin 79.76%100% 90.46%99.02% 96.9%100%
40. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej - Katowice 82.08%100% 88.08%100% 96.85%100%
41. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 78.87%100% 92.26%100% 95.67%100%
42. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 77.12%100% 92.11%100% 97.16%100%
43. VII Prywatne Liceum im. Mikołaja Reja - Kraków 82.32%100% 86.25%100% 97.59%100%
44. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 77.76%100% 92.21%100% 96.16%100%
45. I Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS - Swarzędz 80.43%100% 87.71%100% 97.95%100%
46. Liceum Uniwersyteckie - Toruń 75.5%100% 94.03%98.68% 96.41%100%
47. LXX Liceum im. Aleksandra Kamińskiego - Warszawa 80.13%100% 88.72%100% 97.08%100%
48. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 78.6%100% 90.48%100% 96.85%100%
49. III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 79.68%100% 89.47%100% 96.69%100%
50. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 79.95%100% 89.18%100% 96.64%100%