Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2016

Wyniki matur 2016 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 formuła 2015

Język polski

Śr. wynik 59%

Zdawalność 98%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 95%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 95%
Język białoruski 70% 99%
Język francuski 79% 98%
Język hiszpański 82% 98%
Język niemiecki 71% 98%
Język polski 59% 98%
Język rosyjski 63% 95%
Język ukraiński 75% 100%
Język włoski 81% 98%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 55%
Język francuski 65%
Język hiszpański 58%
Język kaszubski 56%
Język łaciński 48%
Język niemiecki 54%
Język polski 61%
Język rosyjski 57%
Język ukraiński 87%
Język włoski 67%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 36%
Chemia 39%
Filozofia 49%
Fizyka 41%
Geografia 39%
Historia 42%
Historia muzyki 50%
Historia sztuki 45%
Informatyka 39%
Matematyka 31%
WOS 27%

Wyniki egzaminu maturalnego 2016 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 60.8% 98.6% 53.9% 79.7% 72.7% 95.2%
Kujawsko-Pomorskie 59% 98% 55% 83% 69% 95%
Lubelskie 58.99% 97.61% 56.45% 83.11% 68.97% 93.12%
Lubuskie 56.69% 95.27% 55% 76.92% 73.47% 95.45%
Łódzkie 58% 98% 57% 84% 72% 95%
Małopolskie 61.8% 98.68% 58.88% 85.5% 72.09% 95.15%
Mazowieckie 60% 98% 59% 85% 73% 96%
Opolskie 59.2% 98.4% 54% 80.8% 72.5% 95.4%
Podkarpackie 58.56% 97.9% 56.95% 83.48% 68.05% 93.9%
Podlaskie 58% 97% 58% 85% 71% 95%
Pomorskie 60% 98% 56% 83% 73% 95%
Śląskie 61% 98% 55% 82% 72% 95%
Świętokrzyskie 56% 97% 57% 84% 68% 94%
Warmińsko-Mazurskie 56% 97% 53% 80% 69% 94%
Wielkopolskie 57.48% 96.18% 54.53% 81.79% 70.85% 91.95%
Zachodniopomorskie 55.86% 90.57% 52.56% 59.02% 71.47% 86.18%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2016 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 83.5%100% 92.6%100% 97.1%100%
🥈 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 81.9%100% 92.15%100% 96.82%100%
🥉 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 77.6%100% 94.6%100% 96.7%100%
4. XIII Liceum - Szczecin 79.47%100% 91.69%100% 96.27%100%
5. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 72.7%100% 97.3%100% 97.2%100%
6. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 77%100% 91%100% 98%100%
7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II - Gdynia 82%100% 90%100% 94%100%
8. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 76.9%100% 92.3%100% 96%100%
9. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 78.2%100% 88.7%100% 98.2%100%
10. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 77.3%100% 90%100% 97.2%100%
11. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 74.4%100% 92.9%100% 97.2%100%
12. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 76.9%100% 87.5%100% 98.6%100%
13. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 75.12%100% 91.42%100% 96.31%100%
14. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 75.1%100% 89.4%100% 97.1%100%
15. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 71.7%100% 92.4%100% 97.5%100%
16. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 77%100% 89%100% 95%100%
17. V Liceum - Bielsko-Biała 69%100% 93%100% 97%100%
18. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 68.9%100% 93.3%100% 96.6%100%
19. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 73.3%100% 87%100% 98.5%100%
20. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 74%100% 89.6%100% 95.1%100%
21. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 71.2%100% 91.6%100% 95.8%100%
22. VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 72%100% 91%100% 95%100%
23. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 76.8%100% 88.4%100% 92.7%100%
24. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 71.4%100% 89.3%100% 96.4%100%
25. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 74%100% 86%100% 97%100%
26. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 79%100% 84%100% 94%100%
27. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 77.19%100% 82.69%100% 96.84%100%
28. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 76.3%100% 84.3%99% 96.1%100%
29. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74.08%100% 86.74%100% 95.8%100%
30. Liceum św. Marii Magdaleny - Poznań 78.61%100% 83.24%100% 94.61%100%
31. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 69.76%100% 90.74%100% 95.87%100%
32. IV Liceum im. Tadeusza Kościuszki - Toruń 76%99% 86%100% 93%100%
33. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 76.71%100% 83.6%100% 94%100%
34. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 72.4%100% 85.6%100% 96%100%
35. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 72%100% 88%100% 94%100%
36. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Opole 71.8%100% 85.9%99.2% 95.9%100%
37. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 69.8%100% 88.7%100% 94.7%100%
38. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 73%100% 87%100% 93%100%
39. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 73%100% 86%100% 94%100%
40. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70.65%100% 87.23%99.76% 94.61%100%
41. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 71.8%100% 86.2%100% 94.2%100%
42. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 75.2%100% 82.4%100% 94.5%100%
43. XXI Liceum im. Bolesława Prusa - Łódź 73.48%100% 82.97%100% 95.65%100%
44. XII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Łódź 69.23%100% 89.53%100% 93.28%100%
45. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 75.16%100% 84.31%99.74% 92.51%100%
46. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 69.9%100% 85.7%100% 96.3%100%
47. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 71%100% 82%100% 98%100%
48. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 71%100% 85%100% 95%100%
49. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. F. Modrzewskiego - Rybnik 71%99.5% 87%100% 93%100%
50. III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 73.7%100% 83.98%100% 92.6%100%