Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2019

Wyniki matur 2019 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 formuła 2015

Język polski

Śr. wynik 52%

Zdawalność 95%

Matematyka

Śr. wynik 58%

Zdawalność 86%

Język angielski

Śr. wynik 72%

Zdawalność 94%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 72% 94%
Język białoruski 72% 99%
Język francuski 81% 98%
Język hiszpański 77% 97%
Język niemiecki 61% 90%
Język polski 52% 95%
Język rosyjski 65% 94%
Język ukraiński 72% 100%
Język włoski 82% 98%
Matematyka 58% 86%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 56%
Język białoruski 100%
Język francuski 66%
Język hiszpański 54%
Język kaszubski 44%
Język łaciński 61%
Język łemkowski 88%
Język niemiecki 56%
Język polski 55%
Język rosyjski 62%
Język ukraiński 79%
Język włoski 71%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 33%
Chemia 40%
Filozofia 37%
Fizyka 42%
Geografia 29%
Historia 37%
Historia muzyki 46%
Historia sztuki 48%
Informatyka 37%
Matematyka 39%
WOS 27%

Wyniki egzaminu maturalnego 2019 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 52% 96% 56% 83% 74% 94%
Kujawsko-Pomorskie 50% 93% 57% 85% 70% 92%
Lubelskie 51% 94% 59% 86% 69% 92%
Lubuskie 50% 95% 56% 85% 73% 94%
Łódzkie 51% 95% 58% 86% 72% 93%
Małopolskie 54% 97% 62% 90% 73% 95%
Mazowieckie 54% 96% 61% 88% 75% 94%
Opolskie 52% 96% 57% 85% 73% 94%
Podkarpackie 49% 94% 60% 87% 70% 93%
Podlaskie 52% 96% 60% 88% 73% 94%
Pomorskie 50% 93% 57% 84% 73% 94%
Śląskie 53% 95% 57% 85% 74% 94%
Świętokrzyskie 49% 93% 59% 87% 69% 92%
Warmińsko-Mazurskie 50% 94% 55% 84% 70% 93%
Wielkopolskie 52% 96% 57% 86% 72% 94%
Zachodniopomorskie 51% 94% 55% 83% 73% 94%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2019 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 Liceum Uniwersyteckie - Toruń 75%100% 98%100% 98%100%
🥈 XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 78.57%100% 91.73%100% 97.53%99.2%
🥉 IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 75.34%100% 93.62%100% 97.76%100%
4. V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 94%100% 97%100%
5. Akademickie Liceum Politechniki Wrocławskiej - Wrocław 73.2%100% 95.2%100% 97.6%100%
6. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 72.6%100% 95%100% 97.4%100%
7. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce 76.13%100% 93.6%100% 94.53%100%
8. XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 72.1%100% 95.1%100% 97%100%
9. XIII Liceum - Szczecin 74.92%100% 92.02%100% 96.94%100%
10. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 71.41%100% 94.14%100% 97.24%100%
11. Liceum Politechniki Łódzkiej - Łódź 69.99%100% 94.67%100% 97.02%100%
12. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 70.24%100% 94.47%100% 96.72%100%
13. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 76.34%100% 87.13%100% 97.75%100%
14. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 73%100% 91%100% 97%100%
15. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 71.08%100% 90.95%100% 98.77%100%
16. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 65.75%99.6% 96.99%100% 97.63%100%
17. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 70.08%99.5% 92.78%99.5% 96.77%100%
18. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 74%100% 88%100% 96%100%
19. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 72.17%100% 89.74%100% 96.04%100%
20. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 70.91%100% 89.05%100% 97.8%100%
21. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 70.21%100% 90%100% 97.03%100%
22. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
23. V Liceum - Bielsko-Biała 68%100% 94%100% 95%100%
24. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 69.91%100% 91.05%100% 95.99%100%
25. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 71.85%100% 86.91%100% 97.48%100%
26. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 67.58%100% 91.2%100% 97.32%100%
27. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 71.48%100% 88.61%100% 95.99%100%
28. Liceum św. Marii Magdaleny - Poznań 71.54%100% 85.93%100% 96.77%100%
29. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 62.93%100% 94.31%100% 96.9%100%
30. I Liceum im. Stanisława Staszica - Lublin 68%100% 90%100% 96%100%
31. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 70.99%100% 86.53%100% 95.92%100%
32. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 64.38%100% 92.43%100% 96.31%100%
33. VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 68%100% 90%100% 95%100%
34. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 70.53%100% 86.16%100% 96.26%100%
35. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 70.56%100% 86.28%100% 95.8%100%
36. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 70.36%100% 86.48%100% 95.61%100%
37. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 65%98% 91%100% 96%100%
38. XII Liceum im. Bolesława Chrobrego - Wrocław 70.9%100% 86%100% 94.8%100%
39. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 66%100% 90%100% 95%98.8%
40. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 70%99% 85%100% 95%100%
41. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 64%99% 89%100% 97%100%
42. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 65%99.4% 89%100% 96%100%
43. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 68.2%100% 87%99.3% 94.7%100%
44. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Toruń 71%99% 84%100% 94%100%
45. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 67%100% 87%100% 95%100%
46. LXXXI Liceum im. Aleksandra Fredry - Warszawa 67.36%100% 86.4%100% 95.2%100%
47. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 64.11%98.8% 90.72%100% 94.07%100%
48. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 70.97%100% 80.39%100% 96.79%100%
49. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 70%100% 84%100% 94%100%
50. I Liceum im. Adama Mickiewicza - Białystok 66.2%100% 86.8%100% 94.5%100%