Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2018

Wyniki matur 2018 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 formuła 2015

Język polski

Śr. wynik 55%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 56%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 73%

Zdawalność 96%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 73% 96%
Język białoruski 70% 100%
Język francuski 82% 98%
Język hiszpański 79% 96%
Język niemiecki 61% 94%
Język polski 55% 97%
Język rosyjski 61% 93%
Język ukraiński 76% 100%
Język włoski 82% 99%
Matematyka 56% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 57%
Język białoruski 100%
Język francuski 67%
Język hiszpański 55%
Język kaszubski 62%
Język łaciński 58%
Język łemkowski 95%
Język niemiecki 54%
Język polski 51%
Język rosyjski 59%
Język ukraiński 84%
Język włoski 70%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 32%
Chemia 40%
Filozofia 39%
Fizyka 35%
Geografia 30%
Historia 32%
Historia muzyki 46%
Historia sztuki 44%
Informatyka 34%
Matematyka 29%
WOS 28%

Wyniki egzaminu maturalnego 2018 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 54.8% 96.5% 54% 79% 74.3% 96%
Kujawsko-Pomorskie 53% 96% 54% 82% 71% 95%
Lubelskie 53% 96% 56% 83% 71% 95%
Lubuskie 54.88% 98% 53.99% 82% 73.14% 96%
Łódzkie 54% 97% 56% 83% 73% 96%
Małopolskie 57% 98% 58% 86% 74% 96%
Mazowieckie 57.41% 97.2% 58.75% 85.3% 75.47% 95.7%
Opolskie 54.1% 97.1% 54% 80.3% 74% 96.4%
Podkarpackie 52% 96% 57% 84% 71% 96%
Podlaskie 56% 97% 56% 84% 72% 96%
Pomorskie 54% 96% 54% 81% 74% 96%
Śląskie 58% 97% 55% 82% 74% 96%
Świętokrzyskie 51% 95% 56% 84% 70% 95%
Warmińsko-Mazurskie 55% 97% 53% 81% 71% 95%
Wielkopolskie 56.48% 98% 53.82% 83% 72.49% 96%
Zachodniopomorskie 54.01% 97% 52.11% 80% 73.08% 95%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2018 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 79.1%100% 94.6%100% 97.5%100%
🥈 Liceum Uniwersyteckie - Toruń 77%100% 96%100% 97%100%
🥉 XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 74.51%100% 97.6%100% 96.82%100%
4. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 77.48%100% 92.99%100% 98.45%100%
5. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 76%100% 94%0% 98%100%
6. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 78.61%100% 91.35%100% 97.6%100%
7. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 75.86%100% 93.71%100% 97.29%100%
8. V Liceum - Bielsko-Biała 71%100% 97%100% 98%100%
9. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 74.88%100% 90.28%100% 98.84%100%
10. V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 75%100% 92%100% 97%100%
11. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 73.94%100% 92.16%100% 96.06%100%
12. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 70.57%100% 94.64%100% 96.87%100%
13. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 72%100% 92%100% 97%100%
14. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 69.9%100% 93.83%100% 96.69%100%
15. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 71.2%100% 92.1%100% 97.1%100%
16. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 76.63%100% 87.46%100% 96.21%100%
17. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 74.76%100% 87.53%100% 98%100%
18. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 67.38%100% 93.48%100% 99.19%100%
19. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 68.89%100% 93.83%100% 97.28%100%
20. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 75.86%100% 87.13%100% 97.01%100%
21. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 74.82%100% 87.84%100% 96.77%100%
22. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 71.21%100% 91.11%100% 96.84%100%
23. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 75.6%100% 87.6%99.3% 94.1%100%
24. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 67.81%100% 93.37%100% 96%100%
25. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 76%100% 85%100% 96%100%
26. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 64.75%100% 95%100% 96.31%100%
27. XIII Liceum - Szczecin 68.25%100% 91.43%100% 96.2%100%
28. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 66.65%100% 92.68%100% 95.83%100%
29. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 71.24%100% 85.26%100% 97.09%100%
30. Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej - Kielce 67.3%100% 93.48%100% 92.77%100%
31. Uniwersyteckie XII Liceum im. Marii i Georga Dietrichów - Olsztyn 73.5%100% 82.8%100% 96.3%100%
32. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka - Szczecin 68.72%100% 90.13%100% 93.47%100%
33. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 70.63%100% 86.82%98.71% 94.72%100%
34. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 69.6%100% 88.87%100% 93.67%100%
35. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 68%99% 89%100% 94%100%
36. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 66%99% 88%100% 97%100%
37. VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 65%99% 92%100% 94%100%
38. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 67.41%100% 86.11%100% 97.21%100%
39. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 71.36%100% 84.14%99.5% 95.25%100%
40. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 69.74%100% 85.14%100% 94.75%100%
41. XXI Liceum im. Bolesława Prusa - Łódź 70.33%100% 83.19%100% 95.72%100%
42. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 69%100% 86%100% 94%100%
43. III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 72%100% 84%100% 93%100%
44. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi - Bielsko-Biała 71%100% 84%100% 94%100%
45. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga - Gliwice 73%99.4% 82%99.4% 94%100%
46. V Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - Wrocław 67.9%99.2% 85.1%100% 94.3%100%
47. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa 73.17%100% 76.65%100% 97.42%100%
48. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 71%100% 79%99% 97%100%
49. III Liceum im. Adama Mickiewicza - Katowice 66%100% 86%100% 95%100%
50. XIX Liceum im. Powstańców Warszawy - Warszawa 66.93%100% 84.93%100% 94.22%100%