Konto

Ogólnopolskie wyniki egzaminu maturalnego 2017

Wyniki matur 2017 w Polsce - zestawienie oparte na oficjalnych danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dla każdego przedmiotu prezentujemy średni wynik oraz zdawalność na poziomie podstawowym i rozszerzonym - dla całej Polski i z podziałem na województwa. Znajdziesz tu również zestawienie najlepszych szkół ponadpodstawowych pod kątem wyników z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Przedmioty:

Biologia Chemia Filozofia Fizyka Geografia Historia Historia muzyki Historia sztuki Informatyka Matematyka WOS Język angielski Język białoruski Język francuski Język hiszpański Język kaszubski Język łaciński Język łemkowski Język niemiecki Język polski Język rosyjski Język ukraiński Język włoski

Województwa:

Dolnośląskie Kujawsko-Pomorskie Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-Mazurskie Wielkopolskie Zachodniopomorskie

Miasta:

Białystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Łódź Olsztyn Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 formuła 2015

Język polski

Śr. wynik 56%

Zdawalność 97%

Matematyka

Śr. wynik 54%

Zdawalność 83%

Język angielski

Śr. wynik 71%

Zdawalność 93%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - poziom podstawowy

PrzedmiotŚr. wynikZdawalność
Język angielski 71% 93%
Język białoruski 74% 100%
Język francuski 78% 97%
Język hiszpański 77% 97%
Język niemiecki 65% 95%
Język polski 56% 97%
Język rosyjski 61% 93%
Język ukraiński 76% 100%
Język włoski 81% 98%
Matematyka 54% 83%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - poziom rozszerzony

PrzedmiotŚr. wynik
Język angielski 60%
Język białoruski 100%
Język francuski 61%
Język hiszpański 55%
Język kaszubski 74%
Język łaciński 64%
Język łemkowski 90%
Język niemiecki 56%
Język polski 50%
Język rosyjski 57%
Język ukraiński 81%
Język włoski 68%
PrzedmiotŚr. wynik
Biologia 37%
Chemia 41%
Filozofia 42%
Fizyka 40%
Geografia 31%
Historia 33%
Historia muzyki 47%
Historia sztuki 44%
Informatyka 33%
Matematyka 37%
WOS 26%

Wyniki egzaminu maturalnego 2017 - Województwa

Województwo Język polski Matematyka Język angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
Dolnośląskie 55.1% 96.7% 52.6% 78.7% 73.5% 93.8%
Kujawsko-Pomorskie 56% 97% 54% 83% 69% 93%
Lubelskie 56% 97% 55% 82% 69% 92%
Lubuskie 55% 97% 53.86% 88% 74% 94%
Łódzkie 56% 97% 54% 83% 71% 93%
Małopolskie 58% 98% 58% 86% 73% 95%
Mazowieckie 60% 98% 57% 84% 73% 93%
Opolskie 53.3% 97% 51.7% 81% 72.1% 94%
Podkarpackie 54% 96% 55% 82% 69% 92%
Podlaskie 57% 98% 56% 84% 72% 93%
Pomorskie 56% 97% 54% 83% 73% 94%
Śląskie 57% 97% 53% 81% 73% 94%
Świętokrzyskie 53% 96% 56% 84% 68% 92%
Warmińsko-Mazurskie 56% 98% 51% 78% 69% 92%
Wielkopolskie 55% 97% 52% 83% 71% 93%
Zachodniopomorskie 54% 96% 51% 79% 72% 93%

Najlepsze szkoły ponadpodstawowe według wyników egzaminu maturalnego 2017 w Polsce!

MiejscePlacówka Język polskiMatematykaJęzyk angielski
Śr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalnośćŚr. wynikzdawalność
🥇 V Liceum im. Augusta Witkowskiego - Kraków 82%100% 92%100% 97%100%
🥈 XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej - Wrocław 76.1%100% 97.2%100% 97.6%100%
🥉 III Liceum im. Adama Mickiewicza - Wrocław 78%100% 93%100% 97%100%
4. XIV Liceum im. Stanisława Staszica - Warszawa 74%100% 96%100% 97%100%
5. VIII Liceum im. Władysława IV - Warszawa 78%100% 93%100% 96%100%
6. II Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego - Warszawa 78%100% 91%100% 98%100%
7. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego - Warszawa 78%100% 90%100% 98%100%
8. CXXII Liceum im. Ignacego Domeyki - Warszawa 77%100% 92%100% 97%100%
9. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia 76%100% 92%100% 98%100%
10. XXXIII Liceum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika - Warszawa 74%100% 91%100% 100%100%
11. V Liceum - Bielsko-Biała 75%100% 94%100% 95%100%
12. XXVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego - Warszawa 79%99.5% 86%100% 98%100%
13. IX Liceum im. Klementyny Hoffmanowej - Warszawa 75%100% 91%100% 97%100%
14. XIII Liceum - Szczecin 74.81%100% 89.97%100% 97.62%100%
15. VI Liceum im. Tadeusza Reytana - Warszawa 76%100% 89%100% 97%100%
16. VI Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego - Radom 77%100% 90%100% 95%100%
17. XI Liceum im. Mikołaja Reja - Warszawa 77%100% 87%100% 97%100%
18. LXVII Liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - Warszawa 73%100% 89%100% 99%100%
19. V Liceum im. Stefana Żeromskiego - Gdańsk 79%100% 85%100% 97%100%
20. XVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - Warszawa 78%100% 86%100% 96%100%
21. LXIV Liceum im. Stanisława Ignacego Witkiewicza Witkacego - Warszawa 76%100% 85%100% 98%100%
22. VIII Liceum im. Adama Mickiewicza - Poznań 68.81%100% 92.46%100% 96.55%100%
23. XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego - Warszawa 73%100% 89%100% 95%100%
24. I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego - Kraków 74%100% 87%100% 96%100%
25. VI Liceum im. Wacława Sierpińskiego - Gdynia 72%100% 89%99% 96%100%
26. I Liceum im. M. Kopernika - Łódź 68.09%100% 91.9%100% 96.03%100%
27. V Liceum im. ks. Józefa Poniatowskiego - Warszawa 73%100% 88%99.4% 95%100%
28. II Liceum im. Mieszka I - Szczecin 74.37%100% 85.99%99.49% 94.98%100%
29. V Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka - Szczecin 71.62%100% 85.66%100% 96.76%100%
30. XXII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti - Warszawa 76%100% 83%100% 95%100%
31. XL Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego - Warszawa 70%100% 88%100% 96%100%
32. XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej - Warszawa 75%100% 80%99.1% 98%100%
33. II Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego - Kraków 71%100% 87%100% 95%100%
34. VIII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Kraków 75%100% 84%100% 93%100%
35. VI Liceum im. J. J. Śniadeckich - Bydgoszcz 71%100% 88%100% 93%100%
36. II Liceum im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej - Poznań 76.49%100% 77.77%100% 97.67%100%
37. II Liceum im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej - Białystok 71.9%100% 86.2%99.6% 93.5%99.2%
38. XLI Liceum im. Joachima Lelewela - Warszawa 69%100% 86%99.4% 96%100%
39. III Liceum im. Unii Lubelskiej - Lublin 74%100% 84%100% 93%100%
40. I Liceum im. Mikołaja Kopernika - Bielsko-Biała 74%100% 83%100% 94%100%
41. XXXVII Liceum im. Jarosława Dąbrowskiego - Warszawa 72%100% 83%100% 95%100%
42. VI Liceum im. Adama Mickiewicza - Kraków 77%100% 78%100% 95%100%
43. II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego - Gdańsk 71%99% 83%100% 96%100%
44. VIII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie - Katowice 68%100% 88%100% 94%100%
45. I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego - Gliwice 68%100% 86%98.8% 96%100%
46. XII Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego - Łódź 65.33%100% 88.84%100% 95.37%100%
47. VII Liceum im. Juliusza Słowackiego - Warszawa 70%100% 83%100% 96%100%
48. XVI Liceum im. Charlesa de Gaulle - Poznań 71.94%100% 78.9%100% 97.51%100%
49. VII Liceum im. K. K. Baczyńskiego - Wrocław 68.2%100% 86%100% 94.1%100%
50. III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte - Gdańsk 70%100% 81%100% 97%100%